Amazon ruszył z podwyżkami. Początkujący dostaną nawet 3,7 tys. złotych

Praca w Amazon. Oto jedno z centrów logistycznych Amazona w Polsce.
Praca w Amazon. Oto jedno z centrów logistycznych Amazona w Polsce. Cezary Aszkielowicz / Agencja Gazeta
Amazon przejrzał wynagrodzenia pracowników i stwierdził: „pora na podwyżki”. Firma chce zatrzymać w ten sposób już zatrudnione osoby, szykuje się również do świątecznego szczytu sezonu.

W centrach logistyki e-commerce Amazonu w Polsce pracuje już 14 tys. Polaków. Nic dziwnego, nasz kraj jest dla internetowego giganta jednym z kluczowym węzłów logistycznych. Amerykanie nie zamierzają jednak na tym poprzestać. Szukają „utalentowanych osób, które dołączą do zespołów w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Sosnowcu”, a obecnym pracownikom poprawiają właśnie warunki pracy.

Zarobki w Amazonie
Podwyżki płac mają objąć wszystkie placówki. Od 1 września 2018 roku pracownicy poziomu początkowego zarobią od 17,5 do 19,5 zł/h, a kierownicy zespołów – od 22,5 do 24,5 zł/h.

– Poza wynagrodzeniem podstawowym osoby zatrudnione w Amazon otrzymują premię pieniężną za frekwencję i produktywność w wysokości do 15 proc., co oznacza, że pracownik poziomu początkowego z dwuletnim stażem pracy będzie zarabiać miesięcznie nawet ponad 3700 złotych brutto, a kierownik zespołu ponad 4700 złotych brutto – precyzuje Marta Dworowska, dyrektor HR w polskim oddziale Amazon.

Ale na tym nie koniec. Amazon kusi również obiadami za złotówkę, darmowym transportem i opieką medyczną, ubezpieczeniem na życie oraz możliwością skorzystania z programu "Postaw na Swój Rozwój", w ramach którego pracownicy mogą dostać do 26 tys. złotych na kursy zawodowe i szkolenia.


Podwyżki mają objąć również nowych sezonowych pracowników. A tych Amazon będzie potrzebował w związku ze zbliżającym się powoli zimowym szczytem sprzedaży, który swoją kulminację ma zazwyczaj w pierwszej połowie grudnia.

Na początku 2018 roku Amazon został wyróżniony mianem "najcenniejszej marki na świecie". W rankingu przygotowywanym przez firmę Brand Finance wyprzedził Apple’a i Google’a. Wartość marki giganta e-commerce szacowana jest na prawie 151 mld dolarów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.