Nowy napój rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Znany browar wypuszcza "piwo z THC"

Marka Heinekena wypuściła na rynek piwo bez alkoholu, za to z zawartością THC.
Marka Heinekena wypuściła na rynek piwo bez alkoholu, za to z zawartością THC. Foto:Ttwitter.com/absolutextracts
To piwo jest dostępne tylko w Kalifornii, nie zawiera alkoholu i kosztuje 8 dolarów za puszkę, ale rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Heineken wypuścił na rynek chmielowy napój z dodatkiem THC, czyli głównego środka psychoaktywnego, jaki znajduje się w konopiach.


Napój z THC
Nowy napój to dzieło koncernu Heineken. Pojawił się w niewielkiej liczbie sklepów z marihuaną w Kalifornii. Sam producent nie określa napoju jako piwa, lecz jako "chmielową wodę gazowaną". Wypuściła ją jednak jedna z marek należących do Heinekena.

Napój nosi nazwę Lagunitas Hi-Fi Hops. W napoju znajduje się nie tylko THC, ale i CBD – czyli słynny olejek, który nie wywołuje efektu narkotycznego i podobno ma właściwości lecznicze.

Lagunitas dostępny jest w dwóch wersjach. Pierwsza z nich zawiera THC, w puszce jest go 10 mg. W drugiej wersji znajdziemy po 5 mg THC i CBD. BusinessInsider pisze, że napój jest w smaku podobny do piwa i kosztuje nawet 8 dolarów za puszkę.

Co ciekawe, puszka ma dodatkowy zatrzask, który umożliwia wypicie kilku łyków napoju i zamknięcie reszty na później.

W USA jest dostępnych coraz więcej produktów z zawartością marihuany, całkowicie legalnie. Zwiększa się też liczba stanów, które liberalizują podejście do tego narkotyku.

Za to w Polsce coraz większą popularność zdobywa piwo bezalkoholowe, ale bez dodatków odurzających.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.