Nowy napój rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Znany browar wypuszcza "piwo z THC"

Marka Heinekena wypuściła na rynek piwo bez alkoholu, za to z zawartością THC.
Marka Heinekena wypuściła na rynek piwo bez alkoholu, za to z zawartością THC. Foto:Ttwitter.com/absolutextracts
To piwo jest dostępne tylko w Kalifornii, nie zawiera alkoholu i kosztuje 8 dolarów za puszkę, ale rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Heineken wypuścił na rynek chmielowy napój z dodatkiem THC, czyli głównego środka psychoaktywnego, jaki znajduje się w konopiach.


Napój z THC
Nowy napój to dzieło koncernu Heineken. Pojawił się w niewielkiej liczbie sklepów z marihuaną w Kalifornii. Sam producent nie określa napoju jako piwa, lecz jako "chmielową wodę gazowaną". Wypuściła ją jednak jedna z marek należących do Heinekena.

Napój nosi nazwę Lagunitas Hi-Fi Hops. W napoju znajduje się nie tylko THC, ale i CBD – czyli słynny olejek, który nie wywołuje efektu narkotycznego i podobno ma właściwości lecznicze.

Lagunitas dostępny jest w dwóch wersjach. Pierwsza z nich zawiera THC, w puszce jest go 10 mg. W drugiej wersji znajdziemy po 5 mg THC i CBD. BusinessInsider pisze, że napój jest w smaku podobny do piwa i kosztuje nawet 8 dolarów za puszkę.

Co ciekawe, puszka ma dodatkowy zatrzask, który umożliwia wypicie kilku łyków napoju i zamknięcie reszty na później.

W USA jest dostępnych coraz więcej produktów z zawartością marihuany, całkowicie legalnie. Zwiększa się też liczba stanów, które liberalizują podejście do tego narkotyku.

Za to w Polsce coraz większą popularność zdobywa piwo bezalkoholowe, ale bez dodatków odurzających.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.