Jednak nie Morawiecki. Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy zostanie Saulius Skvernelis

Saulius Skvernelis zostanie Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy
Saulius Skvernelis zostanie Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Według nieoficjalnych informacji to premier Litwy, Saulius Skvernelis, zdobył największą liczbę głosów wśród jurorów Forum Ekonomicznego w Krynicy. Poza nim nominowani byli: Grzegorz Kołodko, Janina Ochojska, Robert Biedroń, Jacek Majchrowski i Adam Bodnar.Według informacji podawanych przez krakowską Gazetę Wyborczą, Skvernelis dostał 21 głosów. Adam Bodnar zebrał ich 6, Janina Ochojska i Jacek Majchrowski po 3, a Robert Biedroń 1. Ponoć nikt nie głosował na Grzegorza Kołodkę.

Z ubiegania o tytuł Człowieka Roku zrezygnował Mateusz Morawiecki, który podczas gali ma wręczać nagrodę premierowi Litwy.

Kim jest Saulius Skvernelis?
Saulius Skvernelis został szefem litewskiego rządu w 2016 roku. Przedtem kierował ministerstwem spraw wewnętrznych. Jak informuje Wyborcza, jest członkiem centroprawicowej partii Litewski Związek Rolników i Zielonych. Poglądy ma jednak liberalne – wezwał parlament do legalizacji związków partnerskich.

Polskie władze dobrze wypowiadają się o współpracy z Skvernelisem. Nagrodę dla organizacji ma dostać ponoć Polska Akcja Humanitarna.

Krynickie nagrody dotyczą zawsze poprzedniego roku. Wyróżnienie za 2016 rok zdobyła Beata Szydło, przed nią nagrody otrzymali Viktor Orban i Jarosław Kaczyński.

Więcej informacji z krynickiego forum znajdziecie w naszym specjalnym serwisie Krynica Live.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.