Jednak nie Morawiecki. Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy zostanie Saulius Skvernelis

Saulius Skvernelis zostanie Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy
Saulius Skvernelis zostanie Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Według nieoficjalnych informacji to premier Litwy, Saulius Skvernelis, zdobył największą liczbę głosów wśród jurorów Forum Ekonomicznego w Krynicy. Poza nim nominowani byli: Grzegorz Kołodko, Janina Ochojska, Robert Biedroń, Jacek Majchrowski i Adam Bodnar.Według informacji podawanych przez krakowską Gazetę Wyborczą, Skvernelis dostał 21 głosów. Adam Bodnar zebrał ich 6, Janina Ochojska i Jacek Majchrowski po 3, a Robert Biedroń 1. Ponoć nikt nie głosował na Grzegorza Kołodkę.

Z ubiegania o tytuł Człowieka Roku zrezygnował Mateusz Morawiecki, który podczas gali ma wręczać nagrodę premierowi Litwy.

Kim jest Saulius Skvernelis?
Saulius Skvernelis został szefem litewskiego rządu w 2016 roku. Przedtem kierował ministerstwem spraw wewnętrznych. Jak informuje Wyborcza, jest członkiem centroprawicowej partii Litewski Związek Rolników i Zielonych. Poglądy ma jednak liberalne – wezwał parlament do legalizacji związków partnerskich.

Polskie władze dobrze wypowiadają się o współpracy z Skvernelisem. Nagrodę dla organizacji ma dostać ponoć Polska Akcja Humanitarna.

Krynickie nagrody dotyczą zawsze poprzedniego roku. Wyróżnienie za 2016 rok zdobyła Beata Szydło, przed nią nagrody otrzymali Viktor Orban i Jarosław Kaczyński.

Więcej informacji z krynickiego forum znajdziecie w naszym specjalnym serwisie Krynica Live.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.