Zarobkowi imigranci wypowiedzieli się o Polsce. Pracuje się u nas lepiej niż w Szwecji

Polska awansowała do pierwszej 40-stki najlepszych krajów do emigracji zarobkowej
Polska awansowała do pierwszej 40-stki najlepszych krajów do emigracji zarobkowej Jakub Włodek/Agencja Gazeta
Polska awansowała do pierwszej 40-stki najlepszych krajów do emigracji zarobkowej. Co ciekawe, nasz kraj wyprzedził w rankingu takie państwa jak Wielką Brytanię, Włochy czy Szwecję.

Ranking „Expat Insider” szereguje państwa pod kątem warunków życia i pracy. Jest (jak sama nazwa wskazuje) tworzony na podstawie opinii ekspatów, czyli osób, które wyjechały ze swojej ojczyzny i pracują za granicą na stanowiskach specjalistycznych.

W edycji 2018 wzięło udział ponad 18 tys. ankietowanych. Na podstawie ich ankiet udało się stworzyć analizę 68 krajów na świecie. Polska znalazła się na 39 pozycji, co oznacza awans o 10 miejsc w porównaniu z rokiem 2017.

Polska wyprzedziła w ten sposób kraje, do których nasi rodacy sami chętnie emigrują. Szwecja spadła z 22 pozycji na 46. (gorsze perspektywy zawodowe i mniejsza stabilność zatrudnienia), a Wielka Brytania została sklasyfikowana dopiero na 59 miejscu.

Najlepsze kraje dla ekspatów
Numerem jeden na liście jest Bahrajn. – Czuję się tu jak w domu – wyznawali ankietowani. Uczestnicy badania chwalili również stabilność zatrudnienia, czas pracy i powszechną znajomość języka angielskiego.

Ciekawy komplement usłyszeli też mieszkańcy Tajwanu – kraju, który znalazł się na drugim miejscu. – Są przyjaźni, pomimo tego, że komunikacja z nimi odbywa się za pomocą uśmiechów i potakiwania – czytamy.

W pierwszej piątce znalazły się jeszcze Ekwador, Meksyk i Singapur. Pierwszy europejski kraj – Portugalia – jest dopiero na 6 pozycji.

Wyniki "Expat Insider" pokrywają się częściowo z wnioskami pochodzącymi z rankingu banku HSBC. Polska zajęła w tym zestawieniu 28. lokatę na świecie, wyprzedzając m.in. Wielką Brytanię.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.