Polskie drogi będą za krótkie. Plany na ich budowę były zbyt optymistyczne

W 2018 r. ma powstać nawet 25 proc. mniej dróg, niż zakładano
W 2018 r. ma powstać nawet 25 proc. mniej dróg, niż zakładano 123rf.com
Nowe drogi, które zostaną w tym roku włączone do ruchu, będą krótsze nawet o jedną czwartą niż początkowo zakładano. Z 440 km zapowiadanych, pewnych jest tylko 325 km.

O sprawie pisze „Rzeczpospolita”. Nieukończone trasy to w dużej mierze wina wzrostu kosztów materiałów budowlanych. Firmy, które przygotowały oferty kilka lat temu, bazowały na innym poziomie cen. A te będą dalej rosły.

W efekcie w ciągu ośmiu miesięcy do ruchu włączono jedynie 68 km szybkich tras. Do końca 2018 r. dróg, które na pewno zostaną oddane do użytku będzie 325 km. GDDKiA nie wyklucza jednak oddania jeszcze dwóch fragmentów dróg ekspresowych o łącznej długości 38 km.

Problemy branży budowlanej
Budowlanka ledwo zipie, choć jeszcze nie tak dawno temu była najlepszą branżą w Polsce, jak pisaliśmy ostatnio w INNPoland.pl. Coraz trudniej znaleźć wykonawców, którzy dyktują astronomiczne ceny, firmy popadają w długi, a terminy płatności faktur skróciły się tak bardzo, że właściwie należałoby mówić o płatnościach od ręki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.