Za wysokie rachunki? Oto aplikacje na telefon, które oszczędzą pieniądze za ciebie

Istnieją aplikacje na telefon, które pomogą użytkownikom w oszczędzaniu pieniędzy.
Istnieją aplikacje na telefon, które pomogą użytkownikom w oszczędzaniu pieniędzy. flickr.com / m01229 / CC BY 2.0
Wielu ludzi ma problem z wydawaniem pieniędzy - jedni kurczowo gromadzą oszczędności i nie wydają ich wcale, inni kompulsywnie "szastają" forsą ledwo wiążąc koniec z końcem. Jeśli utożsamiasz się z drugą grupą, a na myśl o płaceniu rachunków robi ci się gorąco, oto kilka aplikacji, dzięki którym na bieżąco skontrolujesz swoje wydatki i zaoszczędzisz trochę grosza.

Wallet i Kontomierz
W zarządzaniu domowym budżetem pomóc może darmowa aplikacja Wallet (w sklepie Play) lub analogiczna AppleWallet (na systemach iOS). Przechowuje ona karty płatnicze co sprawia, że nasze wydatki są na bieżąco zapisywane w aplikacji i katalogowane. Dzięki temu kontrolujemy, ile wydaliśmy i na co.

Aplikacja umożliwia również zapisywanie celów finansowych, budżetów czy zaplanowanych transakcji. Wallet może nam także przypomnieć w odpowiednim czasie o uregulowaniu zaległych płatności.

Podobnym działaniem charakteryzuje się serwis Kontomierz. Po zalogowaniu, umożliwia on zgromadzenie wszystkich rachunków w jednym miejscu, na podstawie których analizuje wydatki i przychody.

W Kontomierzu użytkownik może również ustalić wysokość budżetu w dowolnych kategoriach wydatków. W przypadku przekroczenia zaplanowanej kwoty, serwis poinformuje o tym. Może również podpowiedzieć, w jakie produkty inwestycyjne warto włożyć pieniądze.

Listonic
Ile razy zdarza się, że wychodząc do spożywczaka po ziemniaki, wychodzimy z niego z całą torbą zakupów, nabytych pod wpływem chwili? Jeśli takie sytuacje spotykają cię zbyt często, rozwiązaniem na świadome kontrolowanie wydatków jest tworzenie listy zakupów i trzymanie się jej.

Zamiast spisania listy na kartce, wykaz produktów do kupienia można stworzyć w telefonie. Wygodną aplikacją jest Listonic (na iOS i Android), w której użytkownik, oprócz zrobienia listy zakupów, może również zaimportować produkty z przepisów z blogów kulinarnych współpracujących z producentami aplikacji. Na podstawie wybranych pozycji z listy zakupów, Listonic podrzuca również porady kulinarne.


Fuelio
Choć ceny za paliwo rosną, nasze wydatki na nie - nie muszą. Dzięki aplikacjom śledzącym tankowanie, takimi jak Fuelio (na telefony z systemem Android), użytkownik może kontrolować swoje wydatki na paliwo, ale także jego zużycie i przejechany dystans.

Nie dość, że aplikacja umożliwia zapisywanie miejsca tankowań na mapie poprzez lokalizacje pobieraną z GPS, to także informuje o cenach paliwa na różnych stacjach benzynowych, a to dzięki użytkownikom Fuelio, którzy na bieżąco aktualizują cennik.

Mint, Paragon
Przechowywanie paragonów to dla niektórych istny koszmar. Czasem jest ich tak dużo, że te najważniejsze łatwo umykają w gąszczu niepotrzebnych. Z pomocą przychodzą wtedy takie aplikacje jak Paragon czy Mint (obie dostępne dla iOS i Android), które umożliwiają przechowywanie i katalogowanie kwitków.

Wielu ekspertów od oszczędzania poleca rozpoczęcie kontrolowania swoich wydatków poprzez czytanie paragonów. Sprawdzanie, ile i na co się wydaje pozwoli na bieżąco kontrolować przypływy i odpływy pieniędzy.

Splitwise
Kiedy wraz ze znajomymi zrzucacie się na prezent urodzinowy dla kolegi, zamawiacie pizzę czy robicie zakupy na wspólny wyjazd, łatwo pogubić się w liczbach - kto, komu i ile jest winien.

Darmowa aplikacja Splitwise (w telefonach z systemem iOS i Android), została stworzona właśnie w takich sytuacjach - kiedy dzielenie rachunku ze znajomymi kończy się słowami: „to kiedyś się rozliczymy” lub „następnym razem ty zamówisz”.

Dzięki aplikacji, w której użytkownicy łączą się w grupy, wydatki zapisują się w jednym miejscu. Jeśli z kimś się jeszcze nie rozliczyliśmy, aplikacja umożliwia wysłanie na skrzynkę mailową dłużnika przypomnienie o długu. To pozwala na przyjacielską i nienarzucającą windykację długów,
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.