Nieoczekiwany sojusz Gwiezdnych wojen i Facebooka. Darth Vader bohaterem nowego serialu

Do uniwersum Gwiezdnych wojen będzie się teraz można dostać dzięki goglom Oculus Quest
Do uniwersum Gwiezdnych wojen będzie się teraz można dostać dzięki goglom Oculus Quest Foto: 123rf.com
Mark Zuckerberg pokazał "najpotężniejsze" do tej pory samodzielne gogle VR – Oculus Quest. Jednocześnie Lucas Film zapowiedział wydanie serialu „Vader Immortal”, który będzie można na nich oglądać. To projekt całkowicie nowatorski, czegoś takiego nie zrobił jeszcze nikt.


Oculus Quest to gogle do wirtualnej rzeczywistości, które mogą działać niezależnie od komputera, konsoli czy smartfona. Na razie nie znamy wielu szczegółów. Wiadomo, że będą miały rozdzielczość 3200 x 1440 pikseli, 64 GB pamięci i wbudowane sensory.

Będą więc w pełni niezależnym sprzętem. Na rynku pojawią się na wiosnę 2019 roku, cena na metce wyniesie 399 dolarów (nieco poniżej 1500 zł).

Serial "Star Wars"
Facebook, czyli właściciel Oculusa (zapłacił za firmę 2 mld dolarów), już dziś zadbał o to, by nowe gogle miały się do czego przydać. Fani "Gwiezdnych wojen" mogą drżeć z ekscytacji – jednym z 50 tytułów, które trafią na Oculus Quest będzie serial VR o tytule "Vader Immortal".
Trudno w ogóle określić ten projekt jednym słowem: warstwę fabularną będzie można podziwiać z poziomu jednej z postaci, będącej w samym centrum wydarzeń. Twórcy z Lucasfilm’s ILMxLab zapowiadają, że czegoś takiego nie robił jeszcze nikt.

Akcja tego trzyodcinkowego serialu ma się rozgrywać m.in. w fortecy Dartha Vadera i być spójna z uniwersum Gwiezdnych wojen.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.