Nieoczekiwany sojusz Gwiezdnych wojen i Facebooka. Darth Vader bohaterem nowego serialu

Do uniwersum Gwiezdnych wojen będzie się teraz można dostać dzięki goglom Oculus Quest
Do uniwersum Gwiezdnych wojen będzie się teraz można dostać dzięki goglom Oculus Quest Foto: 123rf.com
Mark Zuckerberg pokazał "najpotężniejsze" do tej pory samodzielne gogle VR – Oculus Quest. Jednocześnie Lucas Film zapowiedział wydanie serialu „Vader Immortal”, który będzie można na nich oglądać. To projekt całkowicie nowatorski, czegoś takiego nie zrobił jeszcze nikt.

Oculus Quest to gogle do wirtualnej rzeczywistości, które mogą działać niezależnie od komputera, konsoli czy smartfona. Na razie nie znamy wielu szczegółów. Wiadomo, że będą miały rozdzielczość 3200 x 1440 pikseli, 64 GB pamięci i wbudowane sensory.

Będą więc w pełni niezależnym sprzętem. Na rynku pojawią się na wiosnę 2019 roku, cena na metce wyniesie 399 dolarów (nieco poniżej 1500 zł).

Serial "Star Wars"
Facebook, czyli właściciel Oculusa (zapłacił za firmę 2 mld dolarów), już dziś zadbał o to, by nowe gogle miały się do czego przydać. Fani "Gwiezdnych wojen" mogą drżeć z ekscytacji – jednym z 50 tytułów, które trafią na Oculus Quest będzie serial VR o tytule "Vader Immortal".
Trudno w ogóle określić ten projekt jednym słowem: warstwę fabularną będzie można podziwiać z poziomu jednej z postaci, będącej w samym centrum wydarzeń. Twórcy z Lucasfilm’s ILMxLab zapowiadają, że czegoś takiego nie robił jeszcze nikt.

Akcja tego trzyodcinkowego serialu ma się rozgrywać m.in. w fortecy Dartha Vadera i być spójna z uniwersum Gwiezdnych wojen.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.