Nowe wątki w sprawie GetBacku. Hojnie sponsorowali prawicowe blogi

GetBack zabiegał o przychylność rządzących i hojnie wspierał prawicową platformę blogową.
GetBack zabiegał o przychylność rządzących i hojnie wspierał prawicową platformę blogową. Foto: Adam Stępień / Agencja Gazeta
Były prezes firmy windykacyjnej GetBack dbał o wizerunek – wydawał krocie na współpracę z podupadłą platformą blogową Salon24. Planował nawet zostać jej akcjonariuszem i obiecywał miliony na inne projekty prowadzone przez jej szefa.

Faktury GetBacku przeanalizowali dziennikarze Dziennika Gazety Prawnej. Odkryli, iż na współpracę z platformą Salon24 prowadzoną przez Igora Jankego, byłego prawicowego dziennikarza, firma wydała ok. 850 tysięcy złotych.

Dla Salonu24 była to żyła złota – platforma w ciągu ostatnich lat wykazuje straty lub mikroskopijne dochody. Jej twórcą jest Igor Janke, były dziennikarz. Jakiś czas temu porzucił ten biznes na rzecz agencji Bridge PR, której był partnerem. Jego klientem w agencji był GetBack.

Janke niedawno odszedł z Bridge PR i dołączył do założonej przez byłego rzecznika PiS Adama Hofmana agencji doradztwa R4S.

Na dodatek tropy wskazują na to, iż ludzie GetBacku zostali akcjonariuszami platformy Salon24, za pośrednictwem jednego z funduszy inwestycyjnych.

DGP pisze też, że GetBack obiecywał 5 mln zł wsparcia dla innej inicjatywy Jankego – think tanku o nazwie Instytut Wolności. Pieniądze miały iść na otwarcie oddziałów IW w USA oraz Izraelu.

Salon24 się broni
Igor Janke i jego żona Bogna, prezes Salonu24, tłumaczą, że GetBack za wiele usług nie zapłacił i że od początku przekazują organom ścigania wszelkie wymagane dokumenty.

DGP spekuluje, że Konrad K., aresztowany obecnie były prezes GetBacku, próbował za pośrednictwem prawicowych mediów dotrzeć do prominentnych polityków PiS i uzyskać od nich ochronę upadającego z hukiem biznesu.

Śledczy pracujący nad sprawą GetBacku są zdumieni skalą i tempem, w jakim ze spółki wyciekały miliony złotych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.