Jakie szanse na pokojowego Nobla ma Jurek Owsiak i WOŚP? Bukmacherzy już to wiedzą

Jurek Owsiak i WOŚP mają niewielkie szanse na pokojowego Nobla. Ale samo postawienie ich w jednym szeregu z Trumpem i papieżem to niebywały sukces
Jurek Owsiak i WOŚP mają niewielkie szanse na pokojowego Nobla. Ale samo postawienie ich w jednym szeregu z Trumpem i papieżem to niebywały sukces Fot. Maciej Stanik / INN:Poland
W tym roku pokojową Nagrodę Nobla zdobędą najprawdopodobniej przywódcy Korei Południowej i Północnej. Tak przynajmniej przewidują analitycy firmy STS. Ich zdaniem szanse ma również Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – chociaż nie są one oceniane wysoko. Za 100 zł postawione na WOŚP można wygrać aż 1760 złotych.


To oznacza, że przedsięwzięcie Jurka Owsiaka nie jest faworytem. Większe szanse ma papież Franciszek. Głowa Kościoła uzyskała współczynnik 15, WOŚP ma 20 – im ta wartość niższa, tym szanse na wygraną większe, ale jednocześnie mniejsze pieniądze do zgarnięcia. Za prawidłowe wytypowanie Franciszka można wygrać 1 320 złotych (przy postawieniu 100 zł).

A kto wygra?
Najmniej można dostać za prawidłowe obstawienie przywódców Korei Południowej i Północnej, czyli Moon Jae-in i Kim Jong-un. Za każde postawione na nich 100 zł można wygrać zaledwie 145,20 złotych – kurs 1,65.

Mniejsze szanse analitycy STS dają prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi – również nominowanemu za działania na rzecz ocieplenia stosunków obu Korei. Każdy gracz, który poprawnie wskaże Trumpa, stawiając 100 zł zdobędzie 308 zł – kurs 3,50.

Kolejne miejsca zajmują Carlos Puigdemont, Novaya Gazeta oraz UNHCR (Agencja ONZ ds. Uchodźców) – wszyscy kandydaci z kursem 10,00. Oznacza to, że przy trafnym postawieniu 100 złotych na jednego z trzech pretendentów do wygrania jest 880 złotych. Dalej w zestawieniu znajduje się kanclerz Niemiec Angela Merkel (kurs 15,00) i Raif Badawi (kurs 15,00).

Nie tylko sport
Polacy coraz częściej patrzą na zakłady bukmacherskie jak na formę rozrywki. Dzięki temu śledzenie wydarzeń sportowych oraz polityczno-społecznych staje się jeszcze bardziej emocjonujące.

– Potwierdzają to nasze obserwacje, od dawna bowiem notujemy rosnące zainteresowanie graczy specjalnymi ofertami, udostępniamy przy okazji wyborów, referendów, realizacji dużych projektów infrastrukturalnych czy właśnie przyznawania Nagrody Nobla – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS.


Obstawiać można też wyniki nadchodzących wyborów samorządowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.