Zaskakujący sposób na zaoszczędzenie na podatku. Potwierdzono, że całkowicie legalny

Niższy, legalny PIT jest możliwy. Przedsiębiorcy wystarczy włączyć w koszty działalności stare, prywatne sprzęty
Niższy, legalny PIT jest możliwy. Przedsiębiorcy wystarczy włączyć w koszty działalności stare, prywatne sprzęty 123rf.com
Jak wynika z najnowszej interpretacji fiskalnej, przedsiębiorcy mogą włączać w koszty swoje stare, prywatne rzeczy i korzystnie je rozliczać. Nawet jeśli zakupu dokonali już kilka lat temu, a sprzęt stracił na wartości.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, biznesmeni mogą wrzucić w koszty swojej firmy stare, prywatne rzeczy, które mogą im się przydać w działalności, czyli np. komputer, telefon, biurko czy samochód. Co więcej, odliczyć można pełną kwotę z faktury, nawet jeśli sprzęt jest już po kilku latach używania.

Nowa interpretacja podatkowa
Potwierdza to październikowa interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Przedsiębiorca, który chciał wprowadzić do firmy stary laptop i włączyć w koszty całą cenę zakupu. Fiskus nie miał nic przeciwko, mimo to, że komputer stracił już na wartości.

Nie wiadomo jednak, jak długo prowadzący działalność będą mogli nacieszyć się nową interpretacją. Jak informowaliśmy w INNPoland.pl, Ministerstwo Finansów planuje w 2019 r. zmianę w nowelizacji ordynacji podatkowej i anulowanie części obowiązujących interpretacji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.