Zaskakujący sposób na zaoszczędzenie na podatku. Potwierdzono, że całkowicie legalny

Niższy, legalny PIT jest możliwy. Przedsiębiorcy wystarczy włączyć w koszty działalności stare, prywatne sprzęty
Niższy, legalny PIT jest możliwy. Przedsiębiorcy wystarczy włączyć w koszty działalności stare, prywatne sprzęty 123rf.com
Jak wynika z najnowszej interpretacji fiskalnej, przedsiębiorcy mogą włączać w koszty swoje stare, prywatne rzeczy i korzystnie je rozliczać. Nawet jeśli zakupu dokonali już kilka lat temu, a sprzęt stracił na wartości.


Jak podaje „Rzeczpospolita”, biznesmeni mogą wrzucić w koszty swojej firmy stare, prywatne rzeczy, które mogą im się przydać w działalności, czyli np. komputer, telefon, biurko czy samochód. Co więcej, odliczyć można pełną kwotę z faktury, nawet jeśli sprzęt jest już po kilku latach używania.

Nowa interpretacja podatkowa
Potwierdza to październikowa interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Przedsiębiorca, który chciał wprowadzić do firmy stary laptop i włączyć w koszty całą cenę zakupu. Fiskus nie miał nic przeciwko, mimo to, że komputer stracił już na wartości.

Nie wiadomo jednak, jak długo prowadzący działalność będą mogli nacieszyć się nową interpretacją. Jak informowaliśmy w INNPoland.pl, Ministerstwo Finansów planuje w 2019 r. zmianę w nowelizacji ordynacji podatkowej i anulowanie części obowiązujących interpretacji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.