Zaskakujący sposób na zaoszczędzenie na podatku. Potwierdzono, że całkowicie legalny

Niższy, legalny PIT jest możliwy. Przedsiębiorcy wystarczy włączyć w koszty działalności stare, prywatne sprzęty
Niższy, legalny PIT jest możliwy. Przedsiębiorcy wystarczy włączyć w koszty działalności stare, prywatne sprzęty 123rf.com
Jak wynika z najnowszej interpretacji fiskalnej, przedsiębiorcy mogą włączać w koszty swoje stare, prywatne rzeczy i korzystnie je rozliczać. Nawet jeśli zakupu dokonali już kilka lat temu, a sprzęt stracił na wartości.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, biznesmeni mogą wrzucić w koszty swojej firmy stare, prywatne rzeczy, które mogą im się przydać w działalności, czyli np. komputer, telefon, biurko czy samochód. Co więcej, odliczyć można pełną kwotę z faktury, nawet jeśli sprzęt jest już po kilku latach używania.

Nowa interpretacja podatkowa
Potwierdza to październikowa interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Przedsiębiorca, który chciał wprowadzić do firmy stary laptop i włączyć w koszty całą cenę zakupu. Fiskus nie miał nic przeciwko, mimo to, że komputer stracił już na wartości.

Nie wiadomo jednak, jak długo prowadzący działalność będą mogli nacieszyć się nową interpretacją. Jak informowaliśmy w INNPoland.pl, Ministerstwo Finansów planuje w 2019 r. zmianę w nowelizacji ordynacji podatkowej i anulowanie części obowiązujących interpretacji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.