Kupiła pocięty obraz Banksy'ego za milion funtów. Teraz zdecydowała, co z nim zrobić

Instagram.com/banksy
Dom aukcyjny Sotheby's poinformował, że zwycięzca aukcji, której przedmiotem była „Dziewczynka z balonikiem” Banksy'ego, jest kobietą. W ubiegłym tygodniu obraz artysty został pocięty przez niszczarkę ukrytą w ramie tuż po trzecim uderzeniu licytatora. Mimo tego, kolekcjonerka zdecydowała się na zakup dzieła.

– Kiedy praca została pocięta, w pierwszym momencie byłam w szoku. Stopniowo zaczęłam sobie jednak uświadamiać, że może trafić do mnie kawałek sztuki – powiedziała zwyciężczyni licytacji. Sotheby's poinformował, że kobieta zdecydowała się na kupno obrazu za nieco ponad milion funtów, czyli kwotę, którą zadeklarowała w trakcie aukcji.

Zniszczony obraz
Kobieta kupiła obraz „Dziewczynka z balonikiem” w ubiegłym tygodniu. Tuż po zakończeniu aukcji, ku zdumieniu wszystkich uczestników, płótno zaczęło osuwać się w ramie. Okazało się, że w jej dolnej części artysta zamontował przed laty niszczarkę, która pocięła obraz na drobne paski.

Świat sztuki szybko sobie jednak z tą prowokacją poradził. – Zastanawiamy się, co to oznacza w kontekście aukcji. Destrukcja obrazu jest teraz częścią tego dzieła sztuki. Nie doświadczyliśmy jeszcze sytuacji, by obraz został zniszczony w taki sposób – komentował sytuację Alex Branczik, przedstawiciel sztuki współczesnej w galerii Sotheby's w Londynie.
Kolekcjonerzy szybko uznali, że pocięty obraz jest wart jeszcze więcej niż w całości. Przemianowali nazwę na „Love is in the bin” („Miłość jest w koszu”) i stwierdzili, że w tej chwili praca może być warta nawet 2 mln funtów. Jeżeli znajdzie się ktoś, kto zdecyduje się zapłacić takie pieniądze, okaże się, że zwyciężczyni aukcji jeszcze na swoim nowym nabytku zarobi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.