Watykan chce, żebyśmy ganiali świętych jak Pokemony. Wypuścił grę na smartfony

Papieżowi Franciszkowi spodobała się gra w łapanie świętych
Papieżowi Franciszkowi spodobała się gra w łapanie świętych Foto: Instagram.com/Franciscus
Dziś łapanie Pokemonów jest już passe. Teraz ludzie powinni łapać świętych Kościoła katolickiego – stwierdziły władze tej instytucji. Jak uradziły, tak zrobiły i oto światło dzienne ujrzała nowa gra na telefony o nazwie Follow JC Go. JC to oczywiście inicjały Jezusa Chrystusa.


Znajdź świętego, odpowiedz poprawnie na kilka pytań na jego temat i dodaj go do swojego e-teamu – tak w skrócie można opisać zasady gry. Nazwa „e-team” również nie wzięła się od tego, iż jest to zespół „elektroniczny”. Co to, to nie – jest to bowiem zespół „ewangelizacyjny” - pisze Corriere della Sera


Gra miała premierę 19 października i opiera się na niezwykle popularnej łapance. Tu jednak zamiast zbierania jak największej liczby Pokemonów, gracze muszą spróbować znaleźć świętych, postacie biblijne i inne religijne osobistości, aby dodać wszystkich do Zespołu Ewangelizacyjnego, znanego jako e-Team. Follow JC Go, podobnie jak Pokemon Go, używa GPS do wykrywania lokalizacji użytkownika w mieście.


Gra została opracowana przez Fundación Ramón Pané, fundację poświęconą ewangelizacji, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2019. Według Crux Now, katolickiej agencji informacyjnej, papież Franciszek podobno pochwalił aplikację, kiedy została przedstawiona mu w Rzymie na początku tego miesiąca.


– Franciszek nie jest osobą bardzo technologiczną, ale był pod wrażeniem, zrozumiał ideę, to, co próbowaliśmy zrobić: połączyć technologię z ewangelizacją – powiedział agencji Ricardo Grzona, dyrektor wykonawczy Fundación Ramón Pané.

Jak grać w Follow JC Go?
Jednym z podstawowych sposobów, w jaki gracz może zbierać punkty w grze, jest odpowiednia odpowiedź na pytania religijne, gdy spotka się z postacią biblijną (na przykład Mojżesz może poprosić o poprawne przypisanie cytatu z Biblii).

Gra stara się także przenosić pobożne akty ze świata wirtualnego do realnego: kiedy gracz znajduje się w pobliżu kościoła, zachęca go do zatrzymania i odmówienia modlitwy. Użytkownicy mogą również przekazać pieniądze na cele charytatywne za pośrednictwem aplikacji. W wielu kościołach można już przekazywać ofiarę na tacę za pomocą kart.

Obecnie istnieje tylko hiszpańska wersja gry, ale wersje w języku angielskim i innych językach są planowane na przyszłość. Trzeba jednak pamiętać, że została stworzona głównie pod kątem przyszłorocznych Dni Młodzieży, te zaś odbędą się w Panamie. Na dodatek Latynosi stanowią 40 proc. katolików w USA, a hiszpański (ojczysty język papieża Franciszka) jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.