Watykan chce, żebyśmy ganiali świętych jak Pokemony. Wypuścił grę na smartfony

Papieżowi Franciszkowi spodobała się gra w łapanie świętych
Papieżowi Franciszkowi spodobała się gra w łapanie świętych Foto: Instagram.com/Franciscus
Dziś łapanie Pokemonów jest już passe. Teraz ludzie powinni łapać świętych Kościoła katolickiego – stwierdziły władze tej instytucji. Jak uradziły, tak zrobiły i oto światło dzienne ujrzała nowa gra na telefony o nazwie Follow JC Go. JC to oczywiście inicjały Jezusa Chrystusa.

Znajdź świętego, odpowiedz poprawnie na kilka pytań na jego temat i dodaj go do swojego e-teamu – tak w skrócie można opisać zasady gry. Nazwa „e-team” również nie wzięła się od tego, iż jest to zespół „elektroniczny”. Co to, to nie – jest to bowiem zespół „ewangelizacyjny” - pisze Corriere della Sera

Gra miała premierę 19 października i opiera się na niezwykle popularnej łapance. Tu jednak zamiast zbierania jak największej liczby Pokemonów, gracze muszą spróbować znaleźć świętych, postacie biblijne i inne religijne osobistości, aby dodać wszystkich do Zespołu Ewangelizacyjnego, znanego jako e-Team. Follow JC Go, podobnie jak Pokemon Go, używa GPS do wykrywania lokalizacji użytkownika w mieście.

Gra została opracowana przez Fundación Ramón Pané, fundację poświęconą ewangelizacji, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2019. Według Crux Now, katolickiej agencji informacyjnej, papież Franciszek podobno pochwalił aplikację, kiedy została przedstawiona mu w Rzymie na początku tego miesiąca.


– Franciszek nie jest osobą bardzo technologiczną, ale był pod wrażeniem, zrozumiał ideę, to, co próbowaliśmy zrobić: połączyć technologię z ewangelizacją – powiedział agencji Ricardo Grzona, dyrektor wykonawczy Fundación Ramón Pané.

Jak grać w Follow JC Go?
Jednym z podstawowych sposobów, w jaki gracz może zbierać punkty w grze, jest odpowiednia odpowiedź na pytania religijne, gdy spotka się z postacią biblijną (na przykład Mojżesz może poprosić o poprawne przypisanie cytatu z Biblii).

Gra stara się także przenosić pobożne akty ze świata wirtualnego do realnego: kiedy gracz znajduje się w pobliżu kościoła, zachęca go do zatrzymania i odmówienia modlitwy. Użytkownicy mogą również przekazać pieniądze na cele charytatywne za pośrednictwem aplikacji. W wielu kościołach można już przekazywać ofiarę na tacę za pomocą kart.

Obecnie istnieje tylko hiszpańska wersja gry, ale wersje w języku angielskim i innych językach są planowane na przyszłość. Trzeba jednak pamiętać, że została stworzona głównie pod kątem przyszłorocznych Dni Młodzieży, te zaś odbędą się w Panamie. Na dodatek Latynosi stanowią 40 proc. katolików w USA, a hiszpański (ojczysty język papieża Franciszka) jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.