Lidl testuje w Polsce sklep internetowy. Dziennikarze trafili na tajemniczą domenę

Lidl otworzy w Polsce sklep internetowy
Lidl otworzy w Polsce sklep internetowy Adam Stępień / Agencja Gazeta
Lidl jest w fazie beta-testów swojego sklepu internetowego – ustalił portal „Wiadomości Handlowe”. Niemiecki dyskont prowadzi także w Polsce szeroko zakrojoną rekrutację na stanowiska związane z rozwojem e-commerce.


Oficjalnie Lidl nie potwierdził jeszcze, że szykuje się do otwarcia w Polsce sklepu internetowego, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują jednak, że może stać się to już całkiem niedługo.

Dziennikarze "Wiadomości Handlowych" informują, że jeszcze w ubiegłym tygodniu po wejściu na domenę lidl-shop.pl użytkownik mógł dowiedzieć się o trwających beta testach. Teraz zalogowanie się na platformę jest jednak niemożliwe.

Sieć nie zaprzeczyła jednak, że zamierza uruchomić e-sklepy. Te powstały już zresztą w Niemczech, Belgii, Holandii i Czechach. W Polsce Lidl prowadzi za to szeroko zakrojone poszukiwana specjalistów od e-commerce. Dyskont ma otwartą rekrutacje na product managera e-commerce, analityka e-commerce,  lidera zespołu ds. obsługi klienta e-commerce oraz kierownika sekcji obsługi klienta e-commerce.

Współpraca Lidla z inPostem
Do tej pory przewidywanym momentem rozpoczęcia sprzedaży przez internet był raczej przełom 2019 i 2020 roku. O takim terminie donosił Spider's Web.

Wcześniej przed sklepami Lidla staną jednak Paczkomaty. Klient za pośrednictwem sieci będzie mógł zamówić wybrane towary, a te kurier Inpost dostarczy do skrytki. Następnie, np. w drodze do domu, klient podjedzie pod wybraną placówkę i z pominięciem kolejek do kas i uniknięciem chodzenia między półkami sklepowymi, po prostu odbierze swoje zakupy w Paczkomacie. Do dyspozycji Lidla ma być 40 proc. skrytek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.