Lidl testuje w Polsce sklep internetowy. Dziennikarze trafili na tajemniczą domenę

Lidl otworzy w Polsce sklep internetowy
Lidl otworzy w Polsce sklep internetowy Adam Stępień / Agencja Gazeta
Lidl jest w fazie beta-testów swojego sklepu internetowego – ustalił portal „Wiadomości Handlowe”. Niemiecki dyskont prowadzi także w Polsce szeroko zakrojoną rekrutację na stanowiska związane z rozwojem e-commerce.

Oficjalnie Lidl nie potwierdził jeszcze, że szykuje się do otwarcia w Polsce sklepu internetowego, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują jednak, że może stać się to już całkiem niedługo.

Dziennikarze "Wiadomości Handlowych" informują, że jeszcze w ubiegłym tygodniu po wejściu na domenę lidl-shop.pl użytkownik mógł dowiedzieć się o trwających beta testach. Teraz zalogowanie się na platformę jest jednak niemożliwe.

Sieć nie zaprzeczyła jednak, że zamierza uruchomić e-sklepy. Te powstały już zresztą w Niemczech, Belgii, Holandii i Czechach. W Polsce Lidl prowadzi za to szeroko zakrojone poszukiwana specjalistów od e-commerce. Dyskont ma otwartą rekrutacje na product managera e-commerce, analityka e-commerce,  lidera zespołu ds. obsługi klienta e-commerce oraz kierownika sekcji obsługi klienta e-commerce.

Współpraca Lidla z inPostem
Do tej pory przewidywanym momentem rozpoczęcia sprzedaży przez internet był raczej przełom 2019 i 2020 roku. O takim terminie donosił Spider's Web.

Wcześniej przed sklepami Lidla staną jednak Paczkomaty. Klient za pośrednictwem sieci będzie mógł zamówić wybrane towary, a te kurier Inpost dostarczy do skrytki. Następnie, np. w drodze do domu, klient podjedzie pod wybraną placówkę i z pominięciem kolejek do kas i uniknięciem chodzenia między półkami sklepowymi, po prostu odbierze swoje zakupy w Paczkomacie. Do dyspozycji Lidla ma być 40 proc. skrytek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.