Koszyk skompletują za nas, my tylko odbieramy zakupy. Lidl szeroko wprowadza popularną technologię

Przed sklepami Lidla staną Paczkomaty
Przed sklepami Lidla staną Paczkomaty Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Przed sklepami Lidla staną Paczkomaty. Dyskont chce w ten sposób ułatwić klientom robienie zakupów, teraz będzie można zamówić wybrane produkty, a następnie, bez czekania w kolejce, odebrać je w automacie.


Na przełomie 2019 i 2020 roku Lidl chce uruchomić w Polsce sprzedaż online – dowiedział się „SpidersWeb”. Dyskont chce w tym celu wykorzystać Paczkomaty i rozpoczął długofalową współpracę z ich właścicielem – firmą Inpost.

Zasada działania Paczkomatów w Lidlu
Idea jest bardzo prosta. Klient za pośrednictwem sieci będzie mógł zamówić wybrane towary, a te kurier Inpost dostarczy do skrytki. Następnie, np. w drodze do domu, klient podjeżdża pod wybraną placówkę i z pominięciem kolejek do kas i unikając chodzenia między półkami sklepowymi, po prostu odbiera swoje zakupy w Paczkomacie. Do dyspozycji Lidla ma być 40 proc. skrytek.

Pierwsze urządzenia postawiono w Wielkopolsce. Paczkomaty są już pod sklepem w Poznaniu (ul. Palacza) i w Plewiskach (ul. Zamenhofa).

Sieć nie podała, czy zamierza wykorzystywać urządzenia do sprzedaży w niedziele niehandlowe. Wydaje się jednak, że przynajmniej w teorii, taka sytuacja jest możliwa.

Wcześniej o planach wprowadzenia automatów do odbierania przesyłek informowała Biedronka. Sieć nawiązała współpracę z duńskim operatorem maszyn do obsługi przesyłek SwipBox.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.