Koszyk skompletują za nas, my tylko odbieramy zakupy. Lidl szeroko wprowadza popularną technologię

Przed sklepami Lidla staną Paczkomaty
Przed sklepami Lidla staną Paczkomaty Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Przed sklepami Lidla staną Paczkomaty. Dyskont chce w ten sposób ułatwić klientom robienie zakupów, teraz będzie można zamówić wybrane produkty, a następnie, bez czekania w kolejce, odebrać je w automacie.


Na przełomie 2019 i 2020 roku Lidl chce uruchomić w Polsce sprzedaż online – dowiedział się „SpidersWeb”. Dyskont chce w tym celu wykorzystać Paczkomaty i rozpoczął długofalową współpracę z ich właścicielem – firmą Inpost.

Zasada działania Paczkomatów w Lidlu
Idea jest bardzo prosta. Klient za pośrednictwem sieci będzie mógł zamówić wybrane towary, a te kurier Inpost dostarczy do skrytki. Następnie, np. w drodze do domu, klient podjeżdża pod wybraną placówkę i z pominięciem kolejek do kas i unikając chodzenia między półkami sklepowymi, po prostu odbiera swoje zakupy w Paczkomacie. Do dyspozycji Lidla ma być 40 proc. skrytek.

Pierwsze urządzenia postawiono w Wielkopolsce. Paczkomaty są już pod sklepem w Poznaniu (ul. Palacza) i w Plewiskach (ul. Zamenhofa).

Sieć nie podała, czy zamierza wykorzystywać urządzenia do sprzedaży w niedziele niehandlowe. Wydaje się jednak, że przynajmniej w teorii, taka sytuacja jest możliwa.

Wcześniej o planach wprowadzenia automatów do odbierania przesyłek informowała Biedronka. Sieć nawiązała współpracę z duńskim operatorem maszyn do obsługi przesyłek SwipBox.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.