Wygrali w prestiżowym wyścigu. Smartfon ze składanym ekranem już w sprzedaży

Flex Pai - pierwszy telefon ze składanym ekranem
Flex Pai - pierwszy telefon ze składanym ekranem mat. pras.
Wiadomo, że koreański koncern już od jakiegoś czasu pracuje nad smartfonem, który można składać tak, jak portfel. Ale wygrała niewielka amerykańska firma. To ona wypuściła na rynek pierwszy telefon ze składanym ekranem. Inną sprawą jest to, jak będzie się on sprzedawał.


Składany smartfon zrobiła niewielka amerykańska firma Royole. Jest mało znana, ale jej produkty są już od kilku lat sprzedawane w USA. Założona 6 lat temu przez absolwentów Stanforda firma specjalizuje się w tworzeniu elastycznych wyświetlaczy i czujników. Robi to skutecznie, bo jako pierwsza wypuściła na rynek pełnoprawnego smartfona ze składanym na pół ekranem.

Royole ma też biura Hongkongu i chińskim Shenzen, gdzie odbywa się produkcja. Swoje siedziby mają tam największe firmy technologiczne, m.in. Huawei. Niektórzy przyklejają jej więc łatkę "chińskiej firmy".

Flex Pai - wyświetlacz
Flex Pai ma duży 7,8-calowy wyświetlacz w trybie tabletu o proporcjach 4: 3 i 1920 × 1440. Kiedy go złożymy, przekształca się w telefon z trzema ekranami (podstawowy, wtórnym i brzegowym).

Współczynnik kształtu pierwotnego ekranu wynosi 16: 9, a rozdzielczość 810 × 1440. Wtórny ma proporcje 18: 9 i 720 × 1440, a brzegowy - 21:6 i 390 × 1440 i. Wszystkie działają jednocześnie.

Flex Pai - procesor, RAM, aparaty
To nowe urządzenie ma być zasilane przez następną generację procesora Snapdragon z serii 8. Telefon ma pamięć RAM o pojemności 8 GB i 256 GB miejsca na dane. Tę przestrzeń można rozszerzyć za pomocą karty microSD o pojemności do 256 GB.

Aparat smartfona może działać zarówno jako kamera przednia, jak i tylna. Jest to kombinacja dwóch obiektywów 16MP i 20 MP. Obsługuje takie funkcje jak optyczna stabilizacja obrazu i automatyczna regulacja ostrości.

Flex Pai może pomieścić dwa simy, które jednocześnie obsługują 4G. Ma baterię o pojemności 3800 mAh, którą można naładować za pomocą ładowarki 25W. Telefon ma także czytnik odcisków palców, który zapewnia większe bezpieczeństwo. Działa na najnowszym systemie Windows OS 1.0 opartym na systemie Android 9.0. Koszt telefonu to 1588 dolarów (ponad 6000 złotych) za wersję 128 GB i 1759 dolarów (prawie 6700 zł) za wersję 256 GB.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.