Wygrali w prestiżowym wyścigu. Smartfon ze składanym ekranem już w sprzedaży

Flex Pai - pierwszy telefon ze składanym ekranem
Flex Pai - pierwszy telefon ze składanym ekranem mat. pras.
Wiadomo, że koreański koncern już od jakiegoś czasu pracuje nad smartfonem, który można składać tak, jak portfel. Ale wygrała niewielka amerykańska firma. To ona wypuściła na rynek pierwszy telefon ze składanym ekranem. Inną sprawą jest to, jak będzie się on sprzedawał.

Składany smartfon zrobiła niewielka amerykańska firma Royole. Jest mało znana, ale jej produkty są już od kilku lat sprzedawane w USA. Założona 6 lat temu przez absolwentów Stanforda firma specjalizuje się w tworzeniu elastycznych wyświetlaczy i czujników. Robi to skutecznie, bo jako pierwsza wypuściła na rynek pełnoprawnego smartfona ze składanym na pół ekranem.

Royole ma też biura Hongkongu i chińskim Shenzen, gdzie odbywa się produkcja. Swoje siedziby mają tam największe firmy technologiczne, m.in. Huawei. Niektórzy przyklejają jej więc łatkę "chińskiej firmy".

Flex Pai - wyświetlacz
Flex Pai ma duży 7,8-calowy wyświetlacz w trybie tabletu o proporcjach 4: 3 i 1920 × 1440. Kiedy go złożymy, przekształca się w telefon z trzema ekranami (podstawowy, wtórnym i brzegowym).

Współczynnik kształtu pierwotnego ekranu wynosi 16: 9, a rozdzielczość 810 × 1440. Wtórny ma proporcje 18: 9 i 720 × 1440, a brzegowy - 21:6 i 390 × 1440 i. Wszystkie działają jednocześnie.

Flex Pai - procesor, RAM, aparaty
To nowe urządzenie ma być zasilane przez następną generację procesora Snapdragon z serii 8. Telefon ma pamięć RAM o pojemności 8 GB i 256 GB miejsca na dane. Tę przestrzeń można rozszerzyć za pomocą karty microSD o pojemności do 256 GB.

Aparat smartfona może działać zarówno jako kamera przednia, jak i tylna. Jest to kombinacja dwóch obiektywów 16MP i 20 MP. Obsługuje takie funkcje jak optyczna stabilizacja obrazu i automatyczna regulacja ostrości.

Flex Pai może pomieścić dwa simy, które jednocześnie obsługują 4G. Ma baterię o pojemności 3800 mAh, którą można naładować za pomocą ładowarki 25W. Telefon ma także czytnik odcisków palców, który zapewnia większe bezpieczeństwo. Działa na najnowszym systemie Windows OS 1.0 opartym na systemie Android 9.0. Koszt telefonu to 1588 dolarów (ponad 6000 złotych) za wersję 128 GB i 1759 dolarów (prawie 6700 zł) za wersję 256 GB.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.