Szczepionek przeciw odrze zabrakło, ceny rosną jak szalone. Matki ruszyły do akcji

W niektórych przychodniach brakuje już szczepionek przeciw odrze
W niektórych przychodniach brakuje już szczepionek przeciw odrze Foto: Kamil Broszko / Agencja Gazeta
W miejscach, gdzie stwierdzono ogniska odry, do przychodni ruszyły setki matek z dziećmi. W Pruszkowie, gdzie zidentyfikowano już 10 chorych, w przychodniach zabrakło szczepionek. Za zaszczepienie dziecka lub siebie trzeba zapłacić nawet 200 złotych.


Przynajmniej tyle zażądano za szczepionkę w Pruszkowie, specjalnie zamawianą z hurtowni. Serwis kobieta.wp.pl pisze, że w przychodniach urywają się telefony a większość pytań dotyczy szczepień na odrę.

Nie wiadomo, ile z nich pochodzi od rodziców, którzy nie szczepili dzieci a ile od tych, którzy są po prostu zaniepokojeni.

Ile kosztuje szczepionka przeciw odrze?
Za szczepionki trzeba zapłacić nawet 200 złotych. Tymczasem regularna cena za dawkę wynosi ok. 90 złotych. Mowa o szczepionce MMR (przeciw odrze, śwince i różyczce). Jej użycie jest w Polsce obowiązkowe.

Szczepionkami tego typu szczepi się dzieci w wieku 13-14 miesięcy (pierwsza dawka) oraz w wieku 10 lat (druga dawka). Nadaje się także dla dorosłych, którzy mogą mieć kontakt z zarażonymi.

Rzadko się zdarza, aby zaszczepione dzieci chorowały. Skuteczność szczepienia przeciw odrze przekracza 90 proc. Jeśli jednak dojdzie do zarażenia, choroba przebiega znacznie łagodniej. Warto też pamiętać o tym, że szczepionki nie powodują choćby autyzmu.

O szczepionki należy pytać w swojej przychodni, zarówno publicznej, jak i prywatnej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.