Absurdalne zgłoszenia, które dostaje polska policja. "Gumowe kurczaki będą siały spustoszenie"

Gumowe kurczaki chcą przeprowadzić inwazję na kraj – twierdzi osoba zgłaszająca tę sprawę policji.
Gumowe kurczaki chcą przeprowadzić inwazję na kraj – twierdzi osoba zgłaszająca tę sprawę policji. 123rf.com
Każda instytucja publiczna ma swoją teczkę z napisem „Wariaci”, w której lądują najdziwniejsze zgłoszenia, zapewnia stołeczna policjantka. Na przykład takie o gumowych kurczakach, które mają tajny plan przeprowadzenia inwazji na Polskę.


Warszawska policjantka, do której obowiązków należy m.in. odpisywanie na każdy, nawet najbardziej nieprawdopodobny meldunek, opowiedziała o swojej pracy portalowi warszawawpigulce.pl.

Siły obce
Jak przekonuje, średnio raz na dwa, trzy miesiące z policją kontaktują się osoby kwalifikujące się do teczki „Wariaci”. Zgłaszają inwazję obcych, którzy przedostają się do ich mózgów przez fale radiowe emitowane przez słuchawki prysznicowe czy drobne kradzieże jedzenia dokonywane przez nadprzyrodzone siły, które np. podjadają im masło.

Jednym z wybitnie wyjątkowych zgłoszeń była wieść o nadchodzącej niebawem inwazji gumowych kurczaków, które „będą siały spustoszenie” w naszym kraju. Do listu, w ramach dowodu, dołączono gumowego kurczaka.

Jak wysłać zgłoszenie na policję
Policjantka zapewnia, że oprócz policji podobne zawiadomienia otrzymują równie często inne instytucje publiczne, np. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych czy Kancelaria Prezydenta.

W sytuacjach alarmowych z policją należy kontaktować się pod numerem 997 lub 112. Również forma kontaktu przez media społecznościowe, takie jak Facebook lub Twitter, powinna być dopuszczalna. Jak informowaliśmy w INNPoland.pl, każdy policjant, który dowie się o łamaniu prawa, nawet drogą elektroniczną, powinien odpowiednio zareagować.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.