Absurdalne zgłoszenia, które dostaje polska policja. "Gumowe kurczaki będą siały spustoszenie"

Gumowe kurczaki chcą przeprowadzić inwazję na kraj – twierdzi osoba zgłaszająca tę sprawę policji.
Gumowe kurczaki chcą przeprowadzić inwazję na kraj – twierdzi osoba zgłaszająca tę sprawę policji. 123rf.com
Każda instytucja publiczna ma swoją teczkę z napisem „Wariaci”, w której lądują najdziwniejsze zgłoszenia, zapewnia stołeczna policjantka. Na przykład takie o gumowych kurczakach, które mają tajny plan przeprowadzenia inwazji na Polskę.

Warszawska policjantka, do której obowiązków należy m.in. odpisywanie na każdy, nawet najbardziej nieprawdopodobny meldunek, opowiedziała o swojej pracy portalowi warszawawpigulce.pl.

Siły obce
Jak przekonuje, średnio raz na dwa, trzy miesiące z policją kontaktują się osoby kwalifikujące się do teczki „Wariaci”. Zgłaszają inwazję obcych, którzy przedostają się do ich mózgów przez fale radiowe emitowane przez słuchawki prysznicowe czy drobne kradzieże jedzenia dokonywane przez nadprzyrodzone siły, które np. podjadają im masło.

Jednym z wybitnie wyjątkowych zgłoszeń była wieść o nadchodzącej niebawem inwazji gumowych kurczaków, które „będą siały spustoszenie” w naszym kraju. Do listu, w ramach dowodu, dołączono gumowego kurczaka.

Jak wysłać zgłoszenie na policję
Policjantka zapewnia, że oprócz policji podobne zawiadomienia otrzymują równie często inne instytucje publiczne, np. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych czy Kancelaria Prezydenta.

W sytuacjach alarmowych z policją należy kontaktować się pod numerem 997 lub 112. Również forma kontaktu przez media społecznościowe, takie jak Facebook lub Twitter, powinna być dopuszczalna. Jak informowaliśmy w INNPoland.pl, każdy policjant, który dowie się o łamaniu prawa, nawet drogą elektroniczną, powinien odpowiednio zareagować.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.