Pokaźne premie z okazji 100-lecia niepodległości. Tak bawią się w spółce Skarbu Państwa

Prezes Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Piotr Woźniak podczas pielgrzymki Żołnierzy Niezłomnych na Jasną Gorę
Prezes Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Piotr Woźniak podczas pielgrzymki Żołnierzy Niezłomnych na Jasną Gorę Łukasz Kolewiński/Agencja Gazeta
Pracownicy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego niebawem dostaną konkretną premię. Nie zostanie ona jednak wypłacona za wyniki finansowe – to po prostu prezent z okazji 100 rocznicy niepodległości Polski.


Pracownicy zatrudnieni w PGNiG dostaną od 500 do 850 zł netto premii – ustalił TVN24bis. Dodatek będzie jednak przysługiwał wyłącznie osobom, które są na umowie o pracę.

PGNiG tłumaczy, że wysokość świadczeń pracowniczych na dany rok jest planowana wcześniej i kształtuje się na podobnym poziomie od wielu lat. Zawiera również wypłatę bonów.

PGNiG w awangardzie
Z informacji TVN24bis wynika, że rocznicowe premie nie są powszechną praktyką w spółkach Skarbu Państwa. Analogicznych dodatków nie planuje np. Tauron, Lotos ani KGHM.

PGNiG jest jedną z niewielu państwowych spółek, która miała się podzielić zyskiem z 2017 roku (ponad 2 mld złotych) z akcjonariuszami. Spółka miała pierwotnie wpłacić do budżetu państwa ok. 1 mld złotych. Tak się jednak nie stało, a wszystko w wyniku… decyzji Skarbu Państwa. SP zaproponował, by pieniądze te poszły na kapitał zapasowy i zasiliły kapitał rezerwowy, z którego środki zostaną przeznaczone na rozbudowę i modernizację sieci dystrybucyjnej.

Reszta pracowników w Polsce dostanie w ramach świętowania 100-lecia niepodległości dodatkowy dzień wolny 12 listopada (choć to nie jest jeszcze w 100 proc. potwierdzone). Jeden z autorów projektu, poseł Robert Telus, argumentował, że warto, by Polacy nacieszyli się tą wyjątkową rocznicą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.