Pokaźne premie z okazji 100-lecia niepodległości. Tak bawią się w spółce Skarbu Państwa

Prezes Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Piotr Woźniak podczas pielgrzymki Żołnierzy Niezłomnych na Jasną Gorę
Prezes Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Piotr Woźniak podczas pielgrzymki Żołnierzy Niezłomnych na Jasną Gorę Łukasz Kolewiński/Agencja Gazeta
Pracownicy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego niebawem dostaną konkretną premię. Nie zostanie ona jednak wypłacona za wyniki finansowe – to po prostu prezent z okazji 100 rocznicy niepodległości Polski.


Pracownicy zatrudnieni w PGNiG dostaną od 500 do 850 zł netto premii – ustalił TVN24bis. Dodatek będzie jednak przysługiwał wyłącznie osobom, które są na umowie o pracę.

PGNiG tłumaczy, że wysokość świadczeń pracowniczych na dany rok jest planowana wcześniej i kształtuje się na podobnym poziomie od wielu lat. Zawiera również wypłatę bonów.

PGNiG w awangardzie
Z informacji TVN24bis wynika, że rocznicowe premie nie są powszechną praktyką w spółkach Skarbu Państwa. Analogicznych dodatków nie planuje np. Tauron, Lotos ani KGHM.

PGNiG jest jedną z niewielu państwowych spółek, która miała się podzielić zyskiem z 2017 roku (ponad 2 mld złotych) z akcjonariuszami. Spółka miała pierwotnie wpłacić do budżetu państwa ok. 1 mld złotych. Tak się jednak nie stało, a wszystko w wyniku… decyzji Skarbu Państwa. SP zaproponował, by pieniądze te poszły na kapitał zapasowy i zasiliły kapitał rezerwowy, z którego środki zostaną przeznaczone na rozbudowę i modernizację sieci dystrybucyjnej.

Reszta pracowników w Polsce dostanie w ramach świętowania 100-lecia niepodległości dodatkowy dzień wolny 12 listopada (choć to nie jest jeszcze w 100 proc. potwierdzone). Jeden z autorów projektu, poseł Robert Telus, argumentował, że warto, by Polacy nacieszyli się tą wyjątkową rocznicą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę