Pokaźne premie z okazji 100-lecia niepodległości. Tak bawią się w spółce Skarbu Państwa

Prezes Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Piotr Woźniak podczas pielgrzymki Żołnierzy Niezłomnych na Jasną Gorę
Prezes Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Piotr Woźniak podczas pielgrzymki Żołnierzy Niezłomnych na Jasną Gorę Łukasz Kolewiński/Agencja Gazeta
Pracownicy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego niebawem dostaną konkretną premię. Nie zostanie ona jednak wypłacona za wyniki finansowe – to po prostu prezent z okazji 100 rocznicy niepodległości Polski.

Pracownicy zatrudnieni w PGNiG dostaną od 500 do 850 zł netto premii – ustalił TVN24bis. Dodatek będzie jednak przysługiwał wyłącznie osobom, które są na umowie o pracę.

PGNiG tłumaczy, że wysokość świadczeń pracowniczych na dany rok jest planowana wcześniej i kształtuje się na podobnym poziomie od wielu lat. Zawiera również wypłatę bonów.

PGNiG w awangardzie
Z informacji TVN24bis wynika, że rocznicowe premie nie są powszechną praktyką w spółkach Skarbu Państwa. Analogicznych dodatków nie planuje np. Tauron, Lotos ani KGHM.

PGNiG jest jedną z niewielu państwowych spółek, która miała się podzielić zyskiem z 2017 roku (ponad 2 mld złotych) z akcjonariuszami. Spółka miała pierwotnie wpłacić do budżetu państwa ok. 1 mld złotych. Tak się jednak nie stało, a wszystko w wyniku… decyzji Skarbu Państwa. SP zaproponował, by pieniądze te poszły na kapitał zapasowy i zasiliły kapitał rezerwowy, z którego środki zostaną przeznaczone na rozbudowę i modernizację sieci dystrybucyjnej.

Reszta pracowników w Polsce dostanie w ramach świętowania 100-lecia niepodległości dodatkowy dzień wolny 12 listopada (choć to nie jest jeszcze w 100 proc. potwierdzone). Jeden z autorów projektu, poseł Robert Telus, argumentował, że warto, by Polacy nacieszyli się tą wyjątkową rocznicą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.