To o niego dopytywała Małgorzata Wassermann. Michał Tusk zdradził, czym się teraz zajmuje

Michał Tusk jest prezesem i największym udziałowcem spółki GDNExpress
Michał Tusk jest prezesem i największym udziałowcem spółki GDNExpress Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Siłą rzeczy Michał Tusk stał się jednym z bohaterów rozmów między Małgorzatą Wasserman a Donaldem Tuskiem. Przewodnicząca sejmowej komisji śledczej rzuciła nawet w pewnym momencie, że syn byłego premiera został wmieszany w rolę słupa w aferze Amber Gold. Czym zajmuje się dzisiaj?

W rozmowie z money.pl Michał Tusk wyznał, że wciąż jest prezesem i głównym udziałowcem spółki GDNExpress. Jego firma zajmuje się przewożeniem klientów z dworca PKS w Bydgoszczy na gdańskie lotnisko.

– Nie narzekam, jestem zadowolony, jest naprawdę ok. W tej chwili mamy w firmie cztery pojazdy. Pewnie będziemy chcieli dokupić nowe busy, ale to jednak plany bardziej dalekosiężne. Na razie skupiamy się na bieżącej działalności – stwierdził.

Wygląda więc na to, że biznes idzie dobrze. Jeszcze w ubiegłym roku GDNExpress dysponowało bowiem dwoma pojazdami.

Michał Tusk a Amber Gold
Związek Michała Tuska z aferą Amber Gold nie jest oczywisty na pierwszy rzut oka. Syn byłego premiera pracował dla upadającej linii lotniczej OLT Express, której właścicielem była spółka Amber Gold.

Później światło dzienne ujrzały kolejne informacje, m.in o tym, że Tusk junior miał ujawniać OLT tajemnice handlowe gdańskiego lotniska (czemu zaprzeczył). Został również oskarżony o to, że był zatrudniony w tej firmie zanim zakończył współpracę z trójmiejską "Gazetą Wyborczą" i przygotowując pytania do wywiadu z dyrektorem OLT sam sobie na nie odpowiadał.

Powiązania młodego Tuska z Amber Gold były jednym z wątków przesłuchania w komisji sejmowej. W jego trakcie przewodnicząca Małgorzata Wassermann oskarżyła Donalda Tuska o to, że nie potrafił ochronić syna.

– Zrobiono z pana syna słupa. To jest problem, że służby specjalne przyniosły panu notatkę mówiącą o tym, że jest piramida finansowa, ale nie przyniosły informacji, że syn premiera wspiera tego przestępcę, prawdopodobnie nie mając świadomości, w czym uczestniczy, bo żadne służby w tym kraju nie potrafiły za pana rządów zadziałać, żeby ochronić nie tylko pana dziecko, ale też 18 tys. Polaków – wypaliła szefowa komisji ds. Amber Gold.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.