To o niego dopytywała Małgorzata Wassermann. Michał Tusk zdradził, czym się teraz zajmuje

Michał Tusk jest prezesem i największym udziałowcem spółki GDNExpress
Michał Tusk jest prezesem i największym udziałowcem spółki GDNExpress Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Siłą rzeczy Michał Tusk stał się jednym z bohaterów rozmów między Małgorzatą Wasserman a Donaldem Tuskiem. Przewodnicząca sejmowej komisji śledczej rzuciła nawet w pewnym momencie, że syn byłego premiera został wmieszany w rolę słupa w aferze Amber Gold. Czym zajmuje się dzisiaj?


W rozmowie z money.pl Michał Tusk wyznał, że wciąż jest prezesem i głównym udziałowcem spółki GDNExpress. Jego firma zajmuje się przewożeniem klientów z dworca PKS w Bydgoszczy na gdańskie lotnisko.

– Nie narzekam, jestem zadowolony, jest naprawdę ok. W tej chwili mamy w firmie cztery pojazdy. Pewnie będziemy chcieli dokupić nowe busy, ale to jednak plany bardziej dalekosiężne. Na razie skupiamy się na bieżącej działalności – stwierdził.

Wygląda więc na to, że biznes idzie dobrze. Jeszcze w ubiegłym roku GDNExpress dysponowało bowiem dwoma pojazdami.

Michał Tusk a Amber Gold
Związek Michała Tuska z aferą Amber Gold nie jest oczywisty na pierwszy rzut oka. Syn byłego premiera pracował dla upadającej linii lotniczej OLT Express, której właścicielem była spółka Amber Gold.

Później światło dzienne ujrzały kolejne informacje, m.in o tym, że Tusk junior miał ujawniać OLT tajemnice handlowe gdańskiego lotniska (czemu zaprzeczył). Został również oskarżony o to, że był zatrudniony w tej firmie zanim zakończył współpracę z trójmiejską "Gazetą Wyborczą" i przygotowując pytania do wywiadu z dyrektorem OLT sam sobie na nie odpowiadał.

Powiązania młodego Tuska z Amber Gold były jednym z wątków przesłuchania w komisji sejmowej. W jego trakcie przewodnicząca Małgorzata Wassermann oskarżyła Donalda Tuska o to, że nie potrafił ochronić syna.

– Zrobiono z pana syna słupa. To jest problem, że służby specjalne przyniosły panu notatkę mówiącą o tym, że jest piramida finansowa, ale nie przyniosły informacji, że syn premiera wspiera tego przestępcę, prawdopodobnie nie mając świadomości, w czym uczestniczy, bo żadne służby w tym kraju nie potrafiły za pana rządów zadziałać, żeby ochronić nie tylko pana dziecko, ale też 18 tys. Polaków – wypaliła szefowa komisji ds. Amber Gold.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.