12 listopada pilnie patrzcie na rozkłady jazdy. Czeka nas chaos komunikacyjny

12 listopada - jak będzie jeździć komunikacja miejska?
12 listopada - jak będzie jeździć komunikacja miejska? Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Ustawa czyniąca 12 listopada 2018 roku wywołała dużo zamieszania, bo dopiero w ostatniej chwili okazało się, że Polacy nie muszą przychodzić do pracy. Z tego względu teoretycznie komunikacja miejska powinna działać według świątecznego rozkładu jazdy. W praktyce każde miasto podjęło własne decyzje.


Ustawa o dodatkowym dniu wolnym od pracy została przegłosowana dopiero 7 listopada. Miliony Polaków zostaną dzięki temu w domach, lub wyjadą na przedłużone weekendy. Ale nie wszyscy będą mieli to szczęście.

Po dłuższych bojach okazało się, że wolne będą mieli pracownicy handlu. Normalnie otwarte będą szpitale, ambulatoria, apteki, w pracy stawią się też przedstawiciele tych zawodów, których święta nie dotyczą jak służby mundurowe, gastronomia czy hotelarstwo.

Dla nich dostanie się do miejsca pracy i powrót z niego 12 listopada może okazać się nieco problematyczny."Super Express” rozesłał zapytania do zakładów transportu miejskiego w różnych miastach. Okazało się, że te nie wypracowały żadnej spójnej taktyki.

Transport publiczny 12 listopada
I tak w Krakowie i Lublinie komunikacja będzie jeździć według świątecznych rozkładów. W Trójmieście będzie obowiązywał rozkład sobotni. Prawdziwy miszmasz będziemy mieli w Warszawie. Miejscowy ZTM uznał, że autobusy będą jeździć według świątecznego rozkładu, a autobusowe linie L – według sobotniego. Metro będzie jeździć według rozkładu sobotniego (tyle, że bez nocnych kursów), a Szybka Kolej Miejska... tak jak w normalnym dniu roboczym.


Jeszcze ciekawiej wygląda rozkład linii nocnych. W nocy z 11 na 12 listopada (czyli z niedzieli na poniedziałek) będzie obowiązywał sobotni rozkład, a z 12 na 13 (z poniedziałku na wtorek) -niedzielny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.