12 listopada pilnie patrzcie na rozkłady jazdy. Czeka nas chaos komunikacyjny

12 listopada - jak będzie jeździć komunikacja miejska?
12 listopada - jak będzie jeździć komunikacja miejska? Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Ustawa czyniąca 12 listopada 2018 roku wywołała dużo zamieszania, bo dopiero w ostatniej chwili okazało się, że Polacy nie muszą przychodzić do pracy. Z tego względu teoretycznie komunikacja miejska powinna działać według świątecznego rozkładu jazdy. W praktyce każde miasto podjęło własne decyzje.

Ustawa o dodatkowym dniu wolnym od pracy została przegłosowana dopiero 7 listopada. Miliony Polaków zostaną dzięki temu w domach, lub wyjadą na przedłużone weekendy. Ale nie wszyscy będą mieli to szczęście.

Po dłuższych bojach okazało się, że wolne będą mieli pracownicy handlu. Normalnie otwarte będą szpitale, ambulatoria, apteki, w pracy stawią się też przedstawiciele tych zawodów, których święta nie dotyczą jak służby mundurowe, gastronomia czy hotelarstwo.

Dla nich dostanie się do miejsca pracy i powrót z niego 12 listopada może okazać się nieco problematyczny."Super Express” rozesłał zapytania do zakładów transportu miejskiego w różnych miastach. Okazało się, że te nie wypracowały żadnej spójnej taktyki.

Transport publiczny 12 listopada
I tak w Krakowie i Lublinie komunikacja będzie jeździć według świątecznych rozkładów. W Trójmieście będzie obowiązywał rozkład sobotni. Prawdziwy miszmasz będziemy mieli w Warszawie. Miejscowy ZTM uznał, że autobusy będą jeździć według świątecznego rozkładu, a autobusowe linie L – według sobotniego. Metro będzie jeździć według rozkładu sobotniego (tyle, że bez nocnych kursów), a Szybka Kolej Miejska... tak jak w normalnym dniu roboczym.


Jeszcze ciekawiej wygląda rozkład linii nocnych. W nocy z 11 na 12 listopada (czyli z niedzieli na poniedziałek) będzie obowiązywał sobotni rozkład, a z 12 na 13 (z poniedziałku na wtorek) -niedzielny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.