12 listopada pilnie patrzcie na rozkłady jazdy. Czeka nas chaos komunikacyjny

12 listopada - jak będzie jeździć komunikacja miejska?
12 listopada - jak będzie jeździć komunikacja miejska? Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Ustawa czyniąca 12 listopada 2018 roku wywołała dużo zamieszania, bo dopiero w ostatniej chwili okazało się, że Polacy nie muszą przychodzić do pracy. Z tego względu teoretycznie komunikacja miejska powinna działać według świątecznego rozkładu jazdy. W praktyce każde miasto podjęło własne decyzje.

Ustawa o dodatkowym dniu wolnym od pracy została przegłosowana dopiero 7 listopada. Miliony Polaków zostaną dzięki temu w domach, lub wyjadą na przedłużone weekendy. Ale nie wszyscy będą mieli to szczęście.

Po dłuższych bojach okazało się, że wolne będą mieli pracownicy handlu. Normalnie otwarte będą szpitale, ambulatoria, apteki, w pracy stawią się też przedstawiciele tych zawodów, których święta nie dotyczą jak służby mundurowe, gastronomia czy hotelarstwo.

Dla nich dostanie się do miejsca pracy i powrót z niego 12 listopada może okazać się nieco problematyczny."Super Express” rozesłał zapytania do zakładów transportu miejskiego w różnych miastach. Okazało się, że te nie wypracowały żadnej spójnej taktyki.

Transport publiczny 12 listopada
I tak w Krakowie i Lublinie komunikacja będzie jeździć według świątecznych rozkładów. W Trójmieście będzie obowiązywał rozkład sobotni. Prawdziwy miszmasz będziemy mieli w Warszawie. Miejscowy ZTM uznał, że autobusy będą jeździć według świątecznego rozkładu, a autobusowe linie L – według sobotniego. Metro będzie jeździć według rozkładu sobotniego (tyle, że bez nocnych kursów), a Szybka Kolej Miejska... tak jak w normalnym dniu roboczym.


Jeszcze ciekawiej wygląda rozkład linii nocnych. W nocy z 11 na 12 listopada (czyli z niedzieli na poniedziałek) będzie obowiązywał sobotni rozkład, a z 12 na 13 (z poniedziałku na wtorek) -niedzielny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.