Szwedzi masowo wszczepiają w ręce czipy. Zastępują im m.in. karty płatnicze

Brak gotówki to nie problem ze szwedzkim czipem w dłoni, który zastępuje m.in. karty płatnicze.
Brak gotówki to nie problem ze szwedzkim czipem w dłoni, który zastępuje m.in. karty płatnicze. Fot. Julian Sojka / Agencja Gazeta
Malutki niczym ziarenko ryżu, ledwie wyczuwalny pod skórą, a zastępuje karty bankomatowe, bilety, elektroniczny portfel czy klucze. Liczba Szwedów, którzy instalują w swoich dłoniach mikroczipy, wzrasta.

W zeszłym roku podskórne czipy, zainstalowane między kciukiem a palcem wskazującym, miało zaledwie 100 osób. Dziś zdecydowało się na nie ponad 4 tys. Szwedów i ta liczba wciąż rośnie.
Jak działa czip w ręku?
Czipy działają bezdotykowo, niczym karta paypass - wyjaśnia serwis Bright Side. Czytniki łapią ich sygnał z odległości kilku centymetrów, dzięki czemu swoją dłonią można np. zapłacić, skasować elektroniczny bilet w komunikacji miejskiej czy wejść przez bramę do domu.Usługa instalacji czipa kosztuje 180 dol. Jak przekonują jego dystrybutorzy, jest całkowicie bezpieczna dla ludzkiego zdrowia i idzie w parze z bezpieczeństwem danych - jest tylko ich nośnikiem i nie daje dostępu do przechowywanych w sobie informacji innym urządzeniom.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.