Polska firma zrobiła "ekspresową rekrutację". Pytamy, o co w niej chodzi

Ekspresowa rekrutacja – plakat o takiej zagadkowej treści pojawił się na drzwiach Urzędu Pocztowego
Ekspresowa rekrutacja – plakat o takiej zagadkowej treści pojawił się na drzwiach Urzędu Pocztowego INNPoland.pl
Ekspresowa rekrutacja – plakat o takiej zagadkowej treści pojawił się na drzwiach Urzędu Pocztowego przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie. O co chodzi? Okazało się, że poczta testuje właśnie nowy sposób pozyskiwania pracowników. Bo sytuacja kadrowa w tej państwowej spółce, jak przed każdymi świętami, robi się bardzo nieciekawa.

– Ekspresowość polega na tym, że kandydat mógł przyjść do jednego ze wskazanych miejsc, porozmawiać z rekruterem i przełożonym o warunkach zatrudnienia i od razu podjąć decyzję – mówi nam Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej

Siwek opowiada, że ekspresowe rekrutacje były organizowane 14 listopada w wybranych placówkach na terenie Polski. Poczta szukała kandydatów wśród kierowców i listonoszy. Miejscami rekrutacji stały się na ten jeden dzień również sortownie.

– Jeżeli kandydat podjął decyzję pozytywną, od razu mógł dostać skierowanie na badania lekarskie. Bez aplikowania przez internet i umawiania terminów. Formularz zgłoszeniowy można było wypełnić na miejscu, dzięki czemu nie trzeba było nawet przynosić swojego CV – dodaje rzecznika Poczty Polskiej.

I dopowiada, że jeżeli taka formuła się sprawdza i pozwala na sprawne zatrudnianie pracowników to zapewne będzie wykorzystywana w przyszłości

Przedświąteczna walka o pracownika
Okres przedświąteczny to dla firm logistycznych najtrudniejszy czas w roku. Przez ręce listonoszy Poczty Polskiej potrafi wówczas przechodzić nawet pół miliona paczek dziennie. Nic dziwnego, że nasz narodowy operator szuka pracowników jak i gdzie tylko może.

W szranki o zainteresowanie kandydatów staje wraz z m.in. inPostem i Amazonem. Walka idzie na noże. W ubiegłym roku PP kampanię rekrutacyjną zaczęła już we wrześniu. W niektórych regionach Polski nasz narodowy operator oferował szeregowym pracownikom nawet 16 zł netto na godzinę.


Podbijanie płac i tak nie ochroniło jednak pocztowców przed problemami. W Mikołajki 6 grudnia doszło do strajku listonoszy pod hasłem „Rózga dla zarządu”. Część z protestujących została później dyscyplinarnie zwolniona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.