Mikromieszkania na wynajem w galeriach handlowych. Ceny niższe nawet o połowę

Mikromieszkania w centrach handlowych na razie dostępne są w Londynie. (zdjęcie poglądowe)
Mikromieszkania w centrach handlowych na razie dostępne są w Londynie. (zdjęcie poglądowe) 123rf.com
Zakupy w internecie stają się coraz popularniejsze, co sprawia, że spora część stacjonarnych galerii handlowych w Anglii pustoszeje. Aby jakoś zagospodarować stojącą odłogiem przestrzeń, londyńska firma Vivahouse zdecydowała ulokować tam mikromieszkania do wynajęcia w bardzo atrakcyjnej cenie.


Horrendalnie wysokie ceny mieszkań i brak lokali do wynajęcia w centrach miast zainspirowały firmę Vivahosue do utworzenia niewielkich modułów mieszkalnych w opustoszałych galeriach handlowych i biurowcach. Dzięki doskonałej lokalizacji, prostocie wykonania projektu i niskich cenach co-livingowe mikromieszkania stają się ciekawą alternatywą do standardowego wynajmu.
Pierwsze minilokale zadebiutowały właśnie w londyńskim centrum handlowym Whiteleys, gdzie będą stały przez miesiąc. W każdym z nich znajdują się prywatne pokoje, z podwójnym łóżkiem, biurkiem i szafami. Są tam również przestrzenie wspólne, takie jak salon czy kuchnia, dzięki czemu można poznać swoich „współlokatorów”.

Cena wynajmu mikromieszkania
Miesięczny koszt wynajmu jest relatywnie niski, oczywiście jak na standardy londyńskie. Ceny zaczynają się od 600 funtów miesięcznie (to połowa ceny standardowego wynajmu mieszkania w Londynie), ale wlicza się w to media, podatki i koszty sprzątania wspólnych przestrzeni.

W Polsce również można mieszkać tanio. Dla osób chcących wybudować własny dom, lecz poszukujących niedrogich rozwiązań, ciekawą opcją jest mini dom wybudowany przez start-up Solace, który jest samowystarczalny energetycznie i kosztuje zaledwie 150 tys. zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.