Urzędniczki od prowokacji u mechanika dostały nagrodę. Tak działa "urząd przyjazny przedsiębiorcy"

Urzędniczki, które próbowały ukarać pomocnego mechanika, wcześniej dostały nagrodę za pomoc przedsiębiorcom
Urzędniczki, które próbowały ukarać pomocnego mechanika, wcześniej dostały nagrodę za pomoc przedsiębiorcom Foto: Fancycrave.com
Sprawa mechanika z warmińskiego miasta obiegła wszystkie poważne media – padł on ofiarą urzędniczek skarbowych, które podstępem namówiły go na wymianę żarówki w samochodzie. Groziło mu nawet 500 zł mandatu. Teraz okazuje się, że urząd w Bartoszycach niedługo wcześniej dostał nagrodę w kategorii... "urząd przyjazny przedsiębiorcy".

Cała sprawa przypomina raczej kabaret, niż poważne dochodzenie. Otóż urzędniczki wymontowały sobie żarówkę z auta i po godzinach pracy dotarły do mechanika. Okazało się, że ten nie sprzedaje żarówek, ale wymontował jedną z własnego auta, przełożył do samochodu urzędniczek i poprosił o 10 zł za tę czynność.

Trzeba pamiętać, że urzędniczki błagały go o pomoc – gdy ją otrzymały, nie wahały się wystawić mechanikowi mandatu na 500 złotych. Ten jednak odmówił przyjęcia go, sprawa znalazła więc finał w sądzie.

To nie koniec zaskoczeń
W pierwszej rozprawie mechanik został uznany za winnego, sąd odstąpił jednak od wymierzania kary. Urząd uznał, że to za mało i apelował o ukaranie winnego. Po medialnej wrzawie, naczelnik skarbówki wycofała jednak apelację.

Tymczasem okazało się, że bartoszycki urząd kilka miesięcy wcześniej został wyróżniony jako jeden z 72 w całej Polsce tytułem "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy". Tę nagrodę przyznaje Business Centre Club, plebiscyt jest organizowany we współpracy z Ministerstwem Finansów, zaś podstawą są opinie przedsiębiorców. Skoro bartoszycki urząd jest im przyjazny, strach pomyśleć, co dzieje się w innych…

Co ciekawe, sprytne urzędniczki same mogą mieć problemy. Do miejscowej policji docierają już doniesienia o tym, że poruszając się z premedytacją niesprawnym samochodem, złamały prawo.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.