Tak AliExpress szykuje tysiące paczek na święta. Niesamowity film podbija internet

Czekasz na świąteczną paczkę z AliExpress? Może nie przyjść na czas.
Czekasz na świąteczną paczkę z AliExpress? Może nie przyjść na czas. Facebook.com / Dotyczy Każdego / PrintScreen
Już za miesiąc święta, a na przesyłkę z AliExpress nierzadko czeka się kilka tygodni. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że świąteczna paczka, zamówiona nawet z dużą rezerwą czasową, i tak nie dojdzie na czas. Można powiedzieć, że pracownicy AliExpress są zbyt zawaleni pracą, a słowo „zawaleni” wcale nie będzie w tym przypadku przesadnym eufemizmem.

Zakopani w paczkach
Drogę, jaką przebywają nasze przesyłki pokazuje film z chińskiej hali dystrybucyjnej, który właśnie podbija sieć.

Pracownicy hali są wprost zasypani horrendalną ilością paczek, która zdaje się nie mieć końca. Po usypanych z kartonowych przesyłek górach wspina się ekipa, która je segreguje i podaje (a raczej rzuca) dalej. Następnie paczki trafiają do kolejnych pracowników, którzy je skanują i wrzucają na taśmę produkcyjną - ich głowy ledwie wystają znad nieprzebranej masy przesyłek.

Piramidalna ilość paczek może być wynikiem rekordu sprzedaży, który pobił AliExpress podczas Dnia Singla 11 listopada br. Tego dnia ceny towarów na stronie spadły nawet o ponad połowę, a klienci platformy ciągu 24 godzin wydali ponad 30 mld dol.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.