Tak AliExpress szykuje tysiące paczek na święta. Niesamowity film podbija internet

Czekasz na świąteczną paczkę z AliExpress? Może nie przyjść na czas.
Czekasz na świąteczną paczkę z AliExpress? Może nie przyjść na czas. Facebook.com / Dotyczy Każdego / PrintScreen
Już za miesiąc święta, a na przesyłkę z AliExpress nierzadko czeka się kilka tygodni. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że świąteczna paczka, zamówiona nawet z dużą rezerwą czasową, i tak nie dojdzie na czas. Można powiedzieć, że pracownicy AliExpress są zbyt zawaleni pracą, a słowo „zawaleni” wcale nie będzie w tym przypadku przesadnym eufemizmem.


Zakopani w paczkach
Drogę, jaką przebywają nasze przesyłki pokazuje film z chińskiej hali dystrybucyjnej, który właśnie podbija sieć.

Pracownicy hali są wprost zasypani horrendalną ilością paczek, która zdaje się nie mieć końca. Po usypanych z kartonowych przesyłek górach wspina się ekipa, która je segreguje i podaje (a raczej rzuca) dalej. Następnie paczki trafiają do kolejnych pracowników, którzy je skanują i wrzucają na taśmę produkcyjną - ich głowy ledwie wystają znad nieprzebranej masy przesyłek.

Piramidalna ilość paczek może być wynikiem rekordu sprzedaży, który pobił AliExpress podczas Dnia Singla 11 listopada br. Tego dnia ceny towarów na stronie spadły nawet o ponad połowę, a klienci platformy ciągu 24 godzin wydali ponad 30 mld dol.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.