IKEA strollowała Black Friday. Klienci mogą się poczuć zawstydzeni

Nowa kolekcja IKEA z okazji Black Friday jest wirtualna i darmowa.
Nowa kolekcja IKEA z okazji Black Friday jest wirtualna i darmowa. fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Z okazji Black Friday Ikea Polska wypuściła swoją najnowszą, specjalną kolekcję o nazwie „Przyda się”. Jej produkty są dostępne za darmo, a wszystkie możemy znaleźć… we własnych mieszkaniach.

Nowe życie dla używanych przedmiotów
Akcja „Przyda się” to wirtualna kolekcja przygotowana przez IKEA, która zachęca klientów do przemyślanych zakupów z okazji Black Friday. W jej ofercie znajdują się m.in. DAWNO NIEOTWIERANA szafa z nieużywanymi ubraniami, NIGDY NIEUŻYWANE akcesoria kuchenne czy DAWNO ZAPOMNIANE akcesoria dziecięce ze strychu.

W ten sposób szwedzka sieć zwraca uwagę na problem, jakim jest marnowanie i wyrzucanie niepotrzebnych, zalegających na półkach przedmiotów. Zachęca również, by zamiast impulsywnych zakupów w szale obniżek podczas Black Friday, zastanowić się nad możliwościami nowego zastosowania rzeczy, które już posiadamy.

Działania ekologiczne IKEA
Pomysły na to, jak podarować przedmiotom drugie życie oraz w jaki sposób zadbać o te ulubione, od 23 listopada znajdziemy na stronie ikea.pl/przydasie.

To nie pierwsza ekologiczna akcja ze strony IKEA. Zaledwie wczoraj świat obiegła informacja, że szwedzka firma będzie produkować meble z… odpadów, a dokładnie ze słomy ryżowej. Ten surowiec jest traktowany w Indonezji jak śmieć, podczas gdy może zostać wykorzystany do budowy mebli.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.