IKEA strollowała Black Friday. Klienci mogą się poczuć zawstydzeni

Nowa kolekcja IKEA z okazji Black Friday jest wirtualna i darmowa.
Nowa kolekcja IKEA z okazji Black Friday jest wirtualna i darmowa. fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Z okazji Black Friday Ikea Polska wypuściła swoją najnowszą, specjalną kolekcję o nazwie „Przyda się”. Jej produkty są dostępne za darmo, a wszystkie możemy znaleźć… we własnych mieszkaniach.


Nowe życie dla używanych przedmiotów
Akcja „Przyda się” to wirtualna kolekcja przygotowana przez IKEA, która zachęca klientów do przemyślanych zakupów z okazji Black Friday. W jej ofercie znajdują się m.in. DAWNO NIEOTWIERANA szafa z nieużywanymi ubraniami, NIGDY NIEUŻYWANE akcesoria kuchenne czy DAWNO ZAPOMNIANE akcesoria dziecięce ze strychu.

W ten sposób szwedzka sieć zwraca uwagę na problem, jakim jest marnowanie i wyrzucanie niepotrzebnych, zalegających na półkach przedmiotów. Zachęca również, by zamiast impulsywnych zakupów w szale obniżek podczas Black Friday, zastanowić się nad możliwościami nowego zastosowania rzeczy, które już posiadamy.

Działania ekologiczne IKEA
Pomysły na to, jak podarować przedmiotom drugie życie oraz w jaki sposób zadbać o te ulubione, od 23 listopada znajdziemy na stronie ikea.pl/przydasie.

To nie pierwsza ekologiczna akcja ze strony IKEA. Zaledwie wczoraj świat obiegła informacja, że szwedzka firma będzie produkować meble z… odpadów, a dokładnie ze słomy ryżowej. Ten surowiec jest traktowany w Indonezji jak śmieć, podczas gdy może zostać wykorzystany do budowy mebli.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.