Prezes IPN sprawił sobie złotą kartę PKP za 23 tys. Nie skorzystał z niej ani razu

Instytut Pamięci Narodowej wydał w marcu 23 tys. złotych na złotą kartę PKP Intercity na okaziciela.
Instytut Pamięci Narodowej wydał w marcu 23 tys. złotych na złotą kartę PKP Intercity na okaziciela. Jan Rusek/Agencja Gazeta
Instytut Pamięci Narodowej wydał w marcu 23 tys. złotych na złotą kartę PKP Intercity na okaziciela. Od tego czasu jego prezes nie skorzystał z niej ani razu. To jednak dopiero początek dużych wydatków przedstawicieli tej instytucji na wyjazdy.


„Fakt” podliczył, że od momentu objęcia urzędu w lipcu 2016 Jarosław Szarek udał się w podróż służbową już 112 razy. Gazeta pisze, że prezes IPN najczęściej jeździ limuzyną, instytut zadbał jednak także o bilety kolejowe.

I tu dochodzimy do małego kuriozum. Do marca tego roku Szarek miał podróżować koleją 9 razy. Następnie IPN kupił mu złotą kartę PKP. Problem w tym, że od tamtego momentu prezes instytutu nie wsiadł do pociągu ani razu.

Dużo pieniędzy poszło też na imienną kartę dla dyrektor generalnej Małgorzaty Głowy. Ta inwestycja wiązała się z wydatkiem 15,8 tys. złotych. Nie wiadomo jednak, ile podróży odbyła za tę kwotę pani dyrektor.

Spore wydatki wiążą się też z wyjazdami za ocean. W styczniu 2018 delegacja IPN zapłaciła prawie 7 tys. za podróż do Chiicago. Chwilę później instytut zapłacił ponad 11 tys. za wycieczkę do Ottawy. Łącznie w 3 kwartałach tego roku IPN miał wydać na bilety lotnicze 423 tys. złotych.

Premie w IPN
Wcześniej o instytucie było głośno z powodu premii. Jarosław Szarek dostał ekstra za 2017 rok prawie 70 tys. zł. Nagrody otrzymali również zastępcy Szarka. Mateusz Szpytma dostał 52 tys. w ubiegłym i 25 tys. zł w tym roku, Jan Baster i Krzysztof Szwagrzyk wzbogacili się natomiast o dodatkowe 52 tys. złotych w 2017 i 16 tys. w 2018 roku. 
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.