Założyli firmę, by dowiedzieć się, jak Samsung robi telefony. Koreańczycy są „zszokowani”

Listopadowa konferencja Samsunga
Listopadowa konferencja Samsunga youtube.com/MATRIX LIFE
Dyrektor wykonawczy i ośmiu pracowników firmy Toptec Co Ltd zostało oskarżonych o sprzedawanie technologii Samsunga konkurencji. Zdaniem prokuratury prezes spółki miał założyć firmę-słup, która pomagała mu w wyłudzaniu od Koreańczyków nowych rozwiązań stosowanych w smartfonach.


Oskarżenie prokuratury okręgowej w Suwonie w Korei Południowej dotyczy dziewięciu osób i dwóch firm. Pierwsza z nich – Toptec Co Ltd, była jednym z dostawców Samsunga. Spółka produkowała maszyny do wyświetlaczy smartfonów.

Wykradziona technologia
W okresie między majem a sierpniem pracownicy Toptec mieli przekazać konkurencji Samsunga m.in. technologię laminacji 3D oraz rysunki techniczne, które dostali od Samsung Display. W zamian oskarżeni mieli przyjąć równowartość 13,8 mln dolarów – pisze TechCrunch. Prezes Topteca miał także założyć na swoją szwagierkę drugą firmę, by ułatwić cały proceder.

Kwestie związane z tworzeniem wyświetlaczy są dla Koreańczyków szczególnie wrażliwe. Telefony Samsunga słyną m.in. z zachodzących na boki wyświetlaczy. Spółka miała wydać ok. 150 mln wonów na opracowanie technologii OLED. Teraz władze firmy wydały oświadczenie, w którym stwierdziły, że są „zszokowane wynikami dochodzenia”.


Inna sprawa, że wcześniej Samsung został zobowiązany wyrokiem sądu do wypłacenia Apple 539 mln dolarów. To kara za kopiowanie designu i funkcji iPhone'a w swoich telefonach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.