Założyli firmę, by dowiedzieć się, jak Samsung robi telefony. Koreańczycy są „zszokowani”

Listopadowa konferencja Samsunga
Listopadowa konferencja Samsunga youtube.com/MATRIX LIFE
Dyrektor wykonawczy i ośmiu pracowników firmy Toptec Co Ltd zostało oskarżonych o sprzedawanie technologii Samsunga konkurencji. Zdaniem prokuratury prezes spółki miał założyć firmę-słup, która pomagała mu w wyłudzaniu od Koreańczyków nowych rozwiązań stosowanych w smartfonach.

Oskarżenie prokuratury okręgowej w Suwonie w Korei Południowej dotyczy dziewięciu osób i dwóch firm. Pierwsza z nich – Toptec Co Ltd, była jednym z dostawców Samsunga. Spółka produkowała maszyny do wyświetlaczy smartfonów.

Wykradziona technologia
W okresie między majem a sierpniem pracownicy Toptec mieli przekazać konkurencji Samsunga m.in. technologię laminacji 3D oraz rysunki techniczne, które dostali od Samsung Display. W zamian oskarżeni mieli przyjąć równowartość 13,8 mln dolarów – pisze TechCrunch. Prezes Topteca miał także założyć na swoją szwagierkę drugą firmę, by ułatwić cały proceder.

Kwestie związane z tworzeniem wyświetlaczy są dla Koreańczyków szczególnie wrażliwe. Telefony Samsunga słyną m.in. z zachodzących na boki wyświetlaczy. Spółka miała wydać ok. 150 mln wonów na opracowanie technologii OLED. Teraz władze firmy wydały oświadczenie, w którym stwierdziły, że są „zszokowane wynikami dochodzenia”.

Inna sprawa, że wcześniej Samsung został zobowiązany wyrokiem sądu do wypłacenia Apple 539 mln dolarów. To kara za kopiowanie designu i funkcji iPhone'a w swoich telefonach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.