Apple wyszarpał od swojego śmiertelnego wroga prawie 2 mld złotych. To kara za kopiowanie iPhone'a

Amerykański sąd nakazał zapłacić Samsungowi 539 milionów dolarów (czyli niemal 2 mld złotych) za kopiowanie designu i funkcji iPhone'a
Amerykański sąd nakazał zapłacić Samsungowi 539 milionów dolarów (czyli niemal 2 mld złotych) za kopiowanie designu i funkcji iPhone'a youtube.com/CNBC
Amerykański sąd nakazał zapłacić Samsungowi 539 milionów dolarów (czyli niemal 2 mld złotych) za kopiowanie designu i funkcji iPhone'a w swoich telefonach. Spór z Apple toczył się od 2011 roku.

Nikt nie potrafi się bić z taką zajadłością, jak producenci telefonów. Gdy akurat nie dogryzają sobie nawzajem na konferencjach, albo za pomocą spotów reklamowych, przenoszą spory do sądów. Proces, w którym Apple oskarżył Samsunga o naruszenie 3 patentów dotyczących wyglądu iPhone'a i 2 związanych z jego funkcjami, toczył się od 2011 roku. Początkowo sąd przyznał Amerykanom 1,05 mld dolarów odszkodowania, walka o jego wysokość trwa jednak nadal. I w najnowszej odsłonie sąd nakazał wypłacić 539 mln dolarów - informuje BBC.

Najciekawsze jest jednak to, że po ogłoszeniu wyroku triumf ogłosiły...obie strony. Przedstawiciele Apple cieszą się, że sąd przyznał, że Samsung podbierał nielegalnie jego rozwiązania. - Ta sprawa zawsze była dla nas czymś więcej niż pieniędzmi – napisała spółka w oświadczeniu. Z drugiej strony umiarkowanie zadowolony z decyzji jest również Samsung. Jego pracownicy zauważyli wszak, że Apple wnioskował o 2,5 mld dolarów. - To nie jest jednoznaczna wygrana żadnej z firm – zauważyli.

Przedstawiciele koreańskiego producenta stwierdzili jednak, że nie wykluczają kolejnej apelacji, bo, mimo wszystko, wyrok nie jest tym, czego Samsung oczekiwał Firma chce zmniejszyć wysokość odszkodowania do zaledwie 28 mln dolarów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.