Wstyd na cały świat. Rządowa strona szczytu klimatycznego przestała działać pierwszego dnia

Oficjalna strona COP24 nie działała przez kilkanaście godzin już po pierwszym dniu spotkania.
Oficjalna strona COP24 nie działała przez kilkanaście godzin już po pierwszym dniu spotkania. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Wystarczył zaledwie jeden dzień szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, by jego oficjalna strona internetowa przestała działać. Najprawdopodobniej winnym tego stanu rzeczy jest darmowy system informatyczny, który „nie daje żadnej gwarancji”.


Prowadzona przez polski rząd strona wydarzenia działa pod adresem cop24.gov.pl. Znaczy się - już działa. Bo wcześniej, przez dobrych kilkanaście godzin nie była dostępna z powodu awarii.

Screen zawieszonej strony udostępnił na swoim Twitterze dziennikarz gazetaprawna.pl Sławomir Wikariak. Wynika z niego, że winny usterki był najprawdopodobniej darmowy CMS, który nie daje żadnej gwarancji, by strona działała prawidłowo.

COP24 Katowice
Darmowy system informatyczny dla strony tak ważnego wydarzenia, jakim jest COP24? Aż trudno uwierzyć.

Przypomnijmy, że polski obóz władzy twierdzi, że nasz sztandarowy surowiec nie stoi w sprzeczności z ochroną klimatu, o czym poinformował zgromadzonych na szczycie prezydent Andrzej Duda.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.