Wstyd na cały świat. Rządowa strona szczytu klimatycznego przestała działać pierwszego dnia

Oficjalna strona COP24 nie działała przez kilkanaście godzin już po pierwszym dniu spotkania.
Oficjalna strona COP24 nie działała przez kilkanaście godzin już po pierwszym dniu spotkania. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Wystarczył zaledwie jeden dzień szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, by jego oficjalna strona internetowa przestała działać. Najprawdopodobniej winnym tego stanu rzeczy jest darmowy system informatyczny, który „nie daje żadnej gwarancji”.

Prowadzona przez polski rząd strona wydarzenia działa pod adresem cop24.gov.pl. Znaczy się - już działa. Bo wcześniej, przez dobrych kilkanaście godzin nie była dostępna z powodu awarii.

Screen zawieszonej strony udostępnił na swoim Twitterze dziennikarz gazetaprawna.pl Sławomir Wikariak. Wynika z niego, że winny usterki był najprawdopodobniej darmowy CMS, który nie daje żadnej gwarancji, by strona działała prawidłowo.

COP24 Katowice
Darmowy system informatyczny dla strony tak ważnego wydarzenia, jakim jest COP24? Aż trudno uwierzyć.

Przypomnijmy, że polski obóz władzy twierdzi, że nasz sztandarowy surowiec nie stoi w sprzeczności z ochroną klimatu, o czym poinformował zgromadzonych na szczycie prezydent Andrzej Duda.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.