Wstyd na cały świat. Rządowa strona szczytu klimatycznego przestała działać pierwszego dnia

Oficjalna strona COP24 nie działała przez kilkanaście godzin już po pierwszym dniu spotkania.
Oficjalna strona COP24 nie działała przez kilkanaście godzin już po pierwszym dniu spotkania. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Wystarczył zaledwie jeden dzień szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, by jego oficjalna strona internetowa przestała działać. Najprawdopodobniej winnym tego stanu rzeczy jest darmowy system informatyczny, który „nie daje żadnej gwarancji”.


Prowadzona przez polski rząd strona wydarzenia działa pod adresem cop24.gov.pl. Znaczy się - już działa. Bo wcześniej, przez dobrych kilkanaście godzin nie była dostępna z powodu awarii.

Screen zawieszonej strony udostępnił na swoim Twitterze dziennikarz gazetaprawna.pl Sławomir Wikariak. Wynika z niego, że winny usterki był najprawdopodobniej darmowy CMS, który nie daje żadnej gwarancji, by strona działała prawidłowo.

COP24 Katowice
Darmowy system informatyczny dla strony tak ważnego wydarzenia, jakim jest COP24? Aż trudno uwierzyć.

Przypomnijmy, że polski obóz władzy twierdzi, że nasz sztandarowy surowiec nie stoi w sprzeczności z ochroną klimatu, o czym poinformował zgromadzonych na szczycie prezydent Andrzej Duda.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.