Nauczyciele planują ogólnopolski protest tuż przed świętami. Rodzice dostali niepokojący komunikat

Strajk nauczycieli może zacząć się już 17 grudnia
Strajk nauczycieli może zacząć się już 17 grudnia Franciszek Mazur/Agencja Gazeta
Strajk nauczycieli może zacząć się już 17 grudnia. Rodzice dostają już informacje, że powinni uwzględnić takie ryzyko i zorganizować opiekę dla swoich dzieci w ostatnich dniach przed świętami Bożego Narodzenia.


Planowany od pewnego czasu strajk nauczycieli może już wkrótce dojść do skutku. Według informacji money.pl rodzice dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16 we Wrocławiu dowiedzieli się, że w okresie od 17 do 21 grudnia ich szkoła może stanąć. Dyrektor placówki zasugerowała, że wiązałoby się to z „brakiem możliwości organizacji zajęć szkolnych i opiekuńczych”.

Od tych zapowiedzi odcina się na razie szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. – To oddolna akcja nauczycieli. Związek decyzje o formie protestu podejmie 18 grudnia – powiedział money.pl.

Wcześniej ZNP przygotował ankietę dotyczącą preferowanej formy strajku. Większość osób opowiedziała się za masowym wykorzystaniem L4. Rozważany jest również wariant polegający na nieuczestniczeniu w ogólnopolskich egzaminach.

Pracownicy oświaty walczą o 1000 złotych podwyżki. Do podjęcia działań miał zainspirować ich protest policji. Przedstawiciele służb mundurowych wybrali newralgiczny moment i zaczęli masowo "chorować" tuż przed obchodami Święta Niepodległości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.