Nauczyciele planują ogólnopolski protest tuż przed świętami. Rodzice dostali niepokojący komunikat

Strajk nauczycieli może zacząć się już 17 grudnia
Strajk nauczycieli może zacząć się już 17 grudnia Franciszek Mazur/Agencja Gazeta
Strajk nauczycieli może zacząć się już 17 grudnia. Rodzice dostają już informacje, że powinni uwzględnić takie ryzyko i zorganizować opiekę dla swoich dzieci w ostatnich dniach przed świętami Bożego Narodzenia.


Planowany od pewnego czasu strajk nauczycieli może już wkrótce dojść do skutku. Według informacji money.pl rodzice dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16 we Wrocławiu dowiedzieli się, że w okresie od 17 do 21 grudnia ich szkoła może stanąć. Dyrektor placówki zasugerowała, że wiązałoby się to z „brakiem możliwości organizacji zajęć szkolnych i opiekuńczych”.

Od tych zapowiedzi odcina się na razie szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. – To oddolna akcja nauczycieli. Związek decyzje o formie protestu podejmie 18 grudnia – powiedział money.pl.

Wcześniej ZNP przygotował ankietę dotyczącą preferowanej formy strajku. Większość osób opowiedziała się za masowym wykorzystaniem L4. Rozważany jest również wariant polegający na nieuczestniczeniu w ogólnopolskich egzaminach.

Pracownicy oświaty walczą o 1000 złotych podwyżki. Do podjęcia działań miał zainspirować ich protest policji. Przedstawiciele służb mundurowych wybrali newralgiczny moment i zaczęli masowo "chorować" tuż przed obchodami Święta Niepodległości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.