Fatalna sytuacja mediów "dobrej zmiany". Nie pomaga im nawet rządowa kroplówka

Fundacja założona przez Tomasza Sakiewicza jednak dostała 7,2 mln zł na kontrowersyjny projekt. Puszcza.tv to wielka porażka za nasze pieniądze.
Fundacja założona przez Tomasza Sakiewicza jednak dostała 7,2 mln zł na kontrowersyjny projekt. Puszcza.tv to wielka porażka za nasze pieniądze. Foto: Sebastian Adamus / Agencja Gazeta
Sprzedaż prawicowych tygodników leci na łeb, na szyję. Prorządowe "Gazeta Polska" i "Sieci" z rekordowymi spadkami, "Do rzeczy" ma się niewiele lepiej. Po dnie szoruje "Wprost", który notuje sprzedaż na poziomie 17 tys. egzemplarzy.


Dane o sprzedaży tygodników opinii publikuje serwis Wirtualnemedia.pl. W październiku 2018 r. łączna sprzedaż ogółem tygodników opinii wyniosła 454 tys. egzemplarzy, wobec 495 tysięcy rok wcześniej.

Liderem zestawienia jest "Gość Niedzielny", który jako jedyny tygodnik sprzedaje się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy – konkretnie 118 tysiącach. Ale nawet on zanotował spadek, choć delikatny, o 0,5 proc.

Drugie miejsce należy do tygodnika "Polityka", który notuje sprzedaż na poziomie 96 tysięcy (- 3 proc.), ostatnie miejsce na podium należy do Newsweeka (82 tys., -7 proc.).

Prawicowe tygodniki lecą w dół
W ciągu roku sprzedaż "Sieci" i "Gazety Polskiej" spadła o 25 proc., odpowiednio do poziomu 40 tys. i 25 tys. Tygodnik "Do Rzeczy" spadł o 20 proc., do 32 tys. egzemplarzy. "Wprost" sprzedaje się w niecałych 17 tys.

W górę (o 4 proc.) poszła jedynie sprzedaż "Tygodnika Powszechnego" i "Przeglądu". Nabywców znajduje odpowiednio 26 i 16 tys. sztuk.

Telewizja nie lepiej
Serwis Wyborcza.pl pisze także o rosnących zaległościach TV Republika wobec pracowników stacji. Niektórzy miesiącami nie dostają pensji, obwiniając o to prawicowego celebrytę, Tomasza Sakiewicza, który de facto kontroluje telewizję.

Sakiewicz odpowiada też za całkowity brak sukcesu projektu Puszcza.tv, który pochłonął 7 mln z państwowej dotacji.

Jej oglądalność jest symboliczna, w listopadzie wynosiła 0,03 proc., czyli o 40 proc. mniej niż przed rokiem.Jeszcze gorzej radzi sobie internetowa stacja braci Karnowskich, osiągająca 0,01 proc. oglądalności.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby
KARIERA 0 0Rozwój osobisty może zniszczyć człowieka. "Obudził się we mnie wewnętrzny krytyk na sterydach"
0 0W tych światowych miastach żyje się najlepiej. Znalazło się też miejsce dla Warszawy