Wigilijna panika na amerykańskiej giełdzie. Przyczyną była... uspokajająca deklaracja

123rf.com/rawpixel/zdjęcie seryjne
Główny indeksy Wall Street gwałtowanie zanurkowały. Skrócona wigilijna sesja przyniosła spadki od 2 do niemal 3 proc. A wszystko to było efektem.... uspokajającej deklaracji sekretarza skarbu, który chciał zapewnić inwestorów, że największe banki w Stanach Zjednoczonych są stabilne finansowo.

Dow Jones IA stracił na zamknięciu 2,91 proc.Nieco mniej, bo 2,21 proc. zniżkował technologiczny indeks Nasdaq Composite, indeks szerokiego rynku spadł natomiast o 2,71 proc.

Nerwowa reakcja inwestorów to, jak pisze "Puls Biznesu", reakcja na wystąpienie sekretarza skarbu Stevena Mnuchina, który po rozmowach z bankami zapewnił, że mają one wystarczające środki finansowe do dalszego udzielania kredytów klientom indywidualnym i przedsiębiorcom.

Inwestorzy zrozumieli te słowa jednak nieco inaczej. Wyszli z założenia, że sama konieczność składania takich deklaracji jest najlepszym przykładem tego, że rynek finansowy jest w kryzysie.

Jedną z ofiar wyprzedaży stał się Apple. Spółka z Cupertino spadła z wyceną poniżej 700 mld dolarów po raz pierwszy od lutego 2017 roku. W maju ubiegłego roku pisaliśmy, że Apple stał się pierwszą amerykańską firmą, która przebiła psychologiczną barierę 800 mld dolarów kapitalizacji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.