Wigilijna panika na amerykańskiej giełdzie. Przyczyną była... uspokajająca deklaracja

123rf.com/rawpixel/zdjęcie seryjne
Główny indeksy Wall Street gwałtowanie zanurkowały. Skrócona wigilijna sesja przyniosła spadki od 2 do niemal 3 proc. A wszystko to było efektem.... uspokajającej deklaracji sekretarza skarbu, który chciał zapewnić inwestorów, że największe banki w Stanach Zjednoczonych są stabilne finansowo.


Dow Jones IA stracił na zamknięciu 2,91 proc.Nieco mniej, bo 2,21 proc. zniżkował technologiczny indeks Nasdaq Composite, indeks szerokiego rynku spadł natomiast o 2,71 proc.

Nerwowa reakcja inwestorów to, jak pisze "Puls Biznesu", reakcja na wystąpienie sekretarza skarbu Stevena Mnuchina, który po rozmowach z bankami zapewnił, że mają one wystarczające środki finansowe do dalszego udzielania kredytów klientom indywidualnym i przedsiębiorcom.

Inwestorzy zrozumieli te słowa jednak nieco inaczej. Wyszli z założenia, że sama konieczność składania takich deklaracji jest najlepszym przykładem tego, że rynek finansowy jest w kryzysie.

Jedną z ofiar wyprzedaży stał się Apple. Spółka z Cupertino spadła z wyceną poniżej 700 mld dolarów po raz pierwszy od lutego 2017 roku. W maju ubiegłego roku pisaliśmy, że Apple stał się pierwszą amerykańską firmą, która przebiła psychologiczną barierę 800 mld dolarów kapitalizacji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.