Zawody przyszłości, które wymagają wrażliwości. Oto pięć zawodowych pewniaków

W przyszłości wciąż będą istniały zawody, których nie "zabiorą" ludziom maszyny.
W przyszłości wciąż będą istniały zawody, których nie "zabiorą" ludziom maszyny. Fot. 123rf.com
Wrażliwość, zdolności komunikacyjne, emocjonalność, delikatność i dyplomacja - tego nigdy nie zastąpią maszyny i sztuczna inteligencja. Z tego powodu w przyszłości wciąż będą istniały zawody, które będą mogli wykonywać wyłącznie ludzie.

Psychiatra, pracownik medyczny, pracownik socjalny (np. konsultant ds. relacji w rodzinie), nauczyciel i naukowiec - oto pięć zawodów przyszłości, które będzie mógł wykonywać jedynie człowiek, jak wynika z badań portalu Delfi i programu Samsung Digi Pass, które prezentuje „Rzeczpospolita”.

– Jakich by zawodów nie wybrali, młodzi ludzie mogą być pewni: w najbliższym czasie sztuczna inteligencja nie będzie zagrożeniem dla miejsc pracy w usługach – podkreśla Mart Laanpere, szef programu w rozmowie z „Rz”.

Przekwalifikowanie się
Nie da się jednak ukryć, że większość zawodów przyszłości, oprócz prezentowanych pięciu, będzie głównie związanych z nowymi technologiami. Z tego też powodu przekwalifikowanie i transfer do pracy związanej m.in. z programowaniem, czeka lwią część społeczeństwa, jak pisaliśmy w INNPoland.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.