Zawody przyszłości, które wymagają wrażliwości. Oto pięć zawodowych pewniaków

W przyszłości wciąż będą istniały zawody, których nie "zabiorą" ludziom maszyny.
W przyszłości wciąż będą istniały zawody, których nie "zabiorą" ludziom maszyny. Fot. 123rf.com
Wrażliwość, zdolności komunikacyjne, emocjonalność, delikatność i dyplomacja - tego nigdy nie zastąpią maszyny i sztuczna inteligencja. Z tego powodu w przyszłości wciąż będą istniały zawody, które będą mogli wykonywać wyłącznie ludzie.


Psychiatra, pracownik medyczny, pracownik socjalny (np. konsultant ds. relacji w rodzinie), nauczyciel i naukowiec - oto pięć zawodów przyszłości, które będzie mógł wykonywać jedynie człowiek, jak wynika z badań portalu Delfi i programu Samsung Digi Pass, które prezentuje „Rzeczpospolita”.

– Jakich by zawodów nie wybrali, młodzi ludzie mogą być pewni: w najbliższym czasie sztuczna inteligencja nie będzie zagrożeniem dla miejsc pracy w usługach – podkreśla Mart Laanpere, szef programu w rozmowie z „Rz”.

Przekwalifikowanie się
Nie da się jednak ukryć, że większość zawodów przyszłości, oprócz prezentowanych pięciu, będzie głównie związanych z nowymi technologiami. Z tego też powodu przekwalifikowanie i transfer do pracy związanej m.in. z programowaniem, czeka lwią część społeczeństwa, jak pisaliśmy w INNPoland.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.