Naród polski pokochał szczepionki. Kupujemy je na potęgę, cóż, że ze Szwecji

W ciągu trzech tygodni wykupiono ponad 12 tys. szczepionek przeciw odrze
W ciągu trzech tygodni wykupiono ponad 12 tys. szczepionek przeciw odrze U.S. Army Corps of Engineers Europe District/http://tnij.org/wmh06xa/flickr.com CC-BY/http://tnij.org/hbvgrs8
Nowe przypadki odry wywołały gorączkę szczepień – kiedy Polacy przekonali się, że choroba naprawdę nam zagraża, ochoczo nadstawili ramiona do zastrzyków. I w krótkim czasie zużyli cały zapas szczepionek. Obecnie ich kupno graniczy z cudem.


„Gdzie kupić szczepionkę przeciw odrze?” – takie pytanie pnie się w górę w rankingach internetowych wyszukiwarek. A odpowiedź łatwa nie jest, bo obecnie szczepionki dostępne są jedynie w kilku aptekach w całej Polsce.

Jeszcze w październiku szczepionki przeciw odrze były w sprzedaży w 11 proc. aptek. W grudniu ten wskaźnik spadł do 1 procenta. W praktyce oznacza to, że dostanie w aptece szczepionki jest wręcz niemożliwe – pisze Dziennik.pl.

Antyszczepionkowcy w odwrocie?
Eksperci wyliczają, że zużycie szczepionki przeciw odrze jest ponad 10-krotnie większe niż w poprzednich latach. Powodem tego jest rosnąca skala zachorowań – do połowy grudnia zanotowano 263 przypadki wobec 62 rok temu.

Doszło do tego, że Ministerstwo Zdrowia w trybie ekspresowym kupiło 20 tysięcy dawek szczepionki ze Szwecji. Nie są one dostępne w aptekach, bo przyjechały w opakowaniach hurtowych i trafiają jedynie do punktów szczepień.

Z informacji portalu GdziePoLek.pl wynika, że i tych szczepionek jest już jak na lekarstwo – w 3 tygodnie wykupiono ich już ponad 12 tysięcy. I to nie zważając na cenę: bo duży popyt na szczepionki spowodował, że trzeba za nie płacić nawet 200 złotych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.