Dzisiejsza noc przyniesie polskim gwiazdom miliony. Wiemy, ile zarobią na imprezach sylwestrowych

Edyta Górniak ma otrzymać 120 tys. złotych w ramach honorarium za występ podczas sylwestrowej nocy.
Edyta Górniak ma otrzymać 120 tys. złotych w ramach honorarium za występ podczas sylwestrowej nocy. Fot. Patrycja Wanot / Agencja Gazeta
Występ w sylwestrowy wieczór to dla popularnych artystów niemalże normalka – i trudno się dziwić: wieczór jak co wieczór, za to stawki za występ wyjątkowo wysokie. Od lat rosną one również i na polskim rynku. W tym roku może nie padną rekordy, za to wyjątkowo wielu artystów będzie miało szansę na wyjątkowo spore honorarium.


Za rekordzistę pod tym względem może zapewne uchodzić Luis Fonsi, autor przebojowego „Despacito”. W ubiegłym roku Fonsi zarobił rzekomo 450 tysięcy złotych za występ dla TVP. W ten sposób ustawił poprzeczkę na poziomie, którego długo jeszcze nikomu nie uda się osiągnąć.

Ile zarobią Edyta Górniak i Sławomir?
W tym roku rekord będzie prawdopodobnie należeć do Edyty Górniak, która ma wystąpić na sylwestrowej zabawie organizowanej przez stację TVN. Słynna wokalistka otrzyma za swój występ 120 tysięcy złotych – co przekracza „standardowe” stawki dla czołówki polskich gwiazd, szacowane na jakieś 80-100 tys. złotych.

Tuż za naszą rodzimą divą lokuje się Sławomir – o „gwiazdora rock polo” (jak pisze o nim Interia) bój toczyły telewizja publiczna i Polsat. W efekcie Sławomir ma zaśpiewać dziś na dwóch imprezach – najpierw w Zakopanem, a następnie na Śląsku. Dystans między tymi stosunkowo odległymi destynacjami pokona helikopterem, a stawka ma wynieść 100 tys. złotych.


Paradoksalnie jednak tuzy polskiej sceny cenią się bardziej, bowiem ich stawki za koncert – per saldo – wypadają lepiej. Maryla Rodowicz, weteranka sceny sylwestrowej, „skasuje” 90 tys. złotych, Agnieszka Chylińska – 80 tys. zł, Michał Szpak – 70 tys. zł, Ewa Farna oraz Michał Wiśniewski – 60 tys. zł. Stawkę domykają artyści disco polo, Zenon Martyniuk (50 tys. zł) i zespół Boys (40 tys. zł).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.