Prezes państwowej spółki o aferze GetBack. Kiedyś z nimi rozmawiał, dziś nazywa oszustami

Dziś nikt nie przyznaje się do rozmów z GetBackiem, ale jeszcze niedawno rozmawiało z nim wiele instytucji
Dziś nikt nie przyznaje się do rozmów z GetBackiem, ale jeszcze niedawno rozmawiało z nim wiele instytucji Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, twierdzi, że w owianej złą sławą spółce windykacyjnej GetBack miały miejsce zwyczajne przestępstwa oszustwa i kradzieży środków. Dodaje, że to właśnie PFR jako pierwszy złożył zawiadomienie o nieprawidłowościach w GetBacku. Ale kalendarz Funduszu wskazuje na to, że spotykali się dość często.


GetBack w kwietniu poinformował o tym, że PFR i PKO BP będą finansowały spółkę. Przedstawiciele Funduszu i banku bardzo szybko zdementowali wtedy te plotki. Przy okazji opublikowali kalendarz spotkań z wysłannikami GetBack.

Okazało się, że spotkań było sporo, choć nie przyniosły one żadnych rozstrzygnięć i efektów. PRF nie był zainteresowany finansowaniem GetBacku. Ale afera trwała już w najlepsze.

Pierwsze spotkania odbyły się w październiku 2017 roku, gwałtowne ochłodzenie stosunków nastąpiło zaś po wypuszczeniu przez GetBack plotki o finansowaniu przez PFR.

Afera GetBack
Paweł Borys przypomina, że PFR "złożył zawiadomienie". Jednak nie był to list do prokuratury, lecz powiadomienie skierowane do Komisji Nadzoru Finansowego, później związanej z inną aferą. Dotyczyło ryzyka naruszenia przez Zarząd GetBack SA rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE, dotyczącego manipulacji na rynku.

To ciągle dość daleko od tego, o czym mówi dziś Borys.

– Informacje publicznie dostępne na temat GetBack mówią, że miały w tej spółce miejsce zwyczajne przestępstwa oszustwa i kradzieży środków od dłuższego czasu – powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.