Ten projekt pozwoli inwestować w nieruchomości każdemu. Można wyłożyć dowolną kwotę

FINN to projekt, który pozwoli każdemu inwestować na rynku nieruchomości
FINN to projekt, który pozwoli każdemu inwestować na rynku nieruchomości Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Przez proces ustawodawczy ciągle nie przeszła ustawa o FINN-ach. To sposób na niezłe zainwestowanie swoich pieniędzy, a przy okazji metoda pozwalająca na powstanie lub kupienie sporej liczby mieszkań na wynajem.


Inwestorzy spodziewali się, że ustawa wejdzie w życie z początkiem 2019 roku. Płonne to były nadzieje, bo utknęła gdzieś między biurkami urzędników. Ale sam pomysł może rozruszać rynek inwestycyjny oraz mieszkaniowy.

Firmy Inwestujące w Najem Nieruchomości, czyli w skrócie FINN, to odpowiednik zachodnich funduszy inwestujących w rynek nieruchomości. Inwestorzy lokują w nich swoje pieniądze – mogą to być różne sumy. Większości ludzi nie stać na kupno mieszkania, które można byłoby wynajmować, branie go na kredyt jest dość ryzykowne i może być mało opłacalne. Tymczasem w FINN będzie można włożyć dowolną kwotę i uzyskać niezłą stopę zwrotu.

Podatek od dochodu miałby być ustalony na poziomie 8,5 procenta. Za pieniądze inwestorów FINN-y będą kupować mieszkania na wynajem i na dywidendę przeznaczać 90 proc. swoich przychodów. Firmy będą notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych i właśnie przez nią mają zbierać pieniądze. Zyski z takich inwestycji mają być zwolnione z tzw. podatku Belki.


FINN: domy studenckie i hotele
Rządowe przepisy przewidują, że instytucje te będą mogły inwestować również w internaty, akademiki, domy studenckie oraz placówki zapewniające całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku – pisze Dzienik.pl.

W ten sposób w zasadzie każdy obywatel będzie mógł inwestować na rynku nieruchomości – bez konieczności kupowania mieszkania czy lokalu usługowego. To opcja zdecydowanie łatwiej dostępna, niż inwestowanie w condohotele czy condoapartamenty, gdzie każdy inwestor jest właścicielem mieszkania lub pokoju hotelowego. A wynajem od dawna jest kilkukrotnie bardziej opłacalny, niż lokaty bankowe.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.