Pracownik NBP ma kredyt na 3 mln, którego nie spłaca? Afera SKOK Wołomin pogrąży kolejne znane osoby

SKOK-i pochłonęły już 4,9 miliarda złotych. Sam SKOK Wołomin kosztował 2,2 mld zł
SKOK-i pochłonęły już 4,9 miliarda złotych. Sam SKOK Wołomin kosztował 2,2 mld zł Foto: Tomasz Wiech / Agencja Gazeta
Wśród osób, które dostały kredyty i pożyczki w SKOK Wołomin, a dziś ich nie spłacają, są politycy, dziennikarze i artyści. A nawet wpływowa pracowniczka Narodowego Banku Polskiego, która zalega ze spłatą 3,7 mln zł. Ta afera nie została do dziś rozliczona, mimo, że kosztowała nas kilka miliardów złotych.


Jak uważa Tomasz Molga z WP.pl, wśród osób, które ciągle zalegają ze spłatą zobowiązań wobec SKOK Wołomin, jest m.in. Ewa J., wpływowa postać Narodowego Banku Polskiego. Jej dług sięga sumy 3,7 mln zł, a w jednej z jej umów kredytowych występuje niejaki Piotr S. To jedna z kluczowych postaci afery SKOK Wołomin. Prokuratura zarzuca mu współorganizację tego przekrętu i przywłaszczenie 72 mln złotych.

SKOK Wołomin: lista VIP
Efektem śledztwa w sprawie afery SKOK Wołomin jest już 29 postępowań sądowych, oskarżonych zostało 259 osób. Niewykluczone, że najważniejsze sprawy dopiero przed nami. Coraz głośniej słychać choćby o tzw. liście VIP, czyli osób, którym SKOK Wołomin rozdawał kredyty i pożyczki jak słodycze.

Mają się na niej znajdować politycy, prawicowi dziennikarze, a także artyści – choćby Michał Wiśniewski, który wraz z żoną nie spłaca kredytu na 3,4 mln zł.

– Występują na niej senator PiS, radni z Wołomina oraz Warszawy, była pracownica kancelarii prezydenta, zaufana współpracownica Jarosława Kaczyńskiego ze spółki Srebrna, dziennikarz, który organizował debatę o zaletach oferty SKOK-ów – pisze dziennikarz WP Tomasz Molga o liście klientów SKOK Wołomin.


Niedawno portal Onet pisał o Piotrze Kaczorku z biura prasowego Centralnego Biura Antykorupcyjnego, który zalega ze spłatą 204 tys. zł kredytu w SKOK Wołomin. Kaczorek został zawieszony.

Zarzuty w sprawie powiązanej z aferą SKOK-u Wołomin usłyszał też Zygmunt K., dawna gwiazda prokuratury, lansowana przez Lecha Kaczyńskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.