Morawiecki sobie, koncerny sobie. Innogy rozsyła listy z informacją o podwyżce cen prądu

Innogy wysyła swoim klientom informację o podwyżce cen prądu o 12 proc. Co zrobić z tym fantem?
Innogy wysyła swoim klientom informację o podwyżce cen prądu o 12 proc. Co zrobić z tym fantem? Foto: INNPoland.pl
Rząd obiecał, że podwyżek nie będzie, tymczasem koncerny energetyczne informują, że podnoszą ceny. Zrobiła tak np. operująca w Warszawie firma Innogy – podniosła ceny o niebagatelne 12 proc. i to od 1 stycznia. Jak to możliwe?


Rachunki za prąd w 2019 roku
Wyborcza.pl zapytała o to przedstawicieli koncernu. W biurze prasowym dziennikarze dowiedzieli się, że podwyżka to efekt bardzo dużego wzrostu cen energii elektrycznej na rynku hurtowym.

Pisma zostały rozesłane do odbiorców energii jeszcze przed zmianami w ustawie o złagodzeniu skutków podwyżek cen prądu. Ustawa weszła w życie 1 stycznia – równo z podwyżkami w Innogy.

Firma argumentuje, że wszystko jest w porządku, bo sprzedawcy mają jeszcze czas do 30 stycznia, aby przedstawić Urzędowi Regulacji Energetyki wnioski o zmianę taryfy.

Cytowany przez Wyborczą Paweł Blados z Innogy twierdzi, że w razie obniżek cen firma wyrówna opłaty przy kolejnych rachunkach.

Niedawno pisaliśmy w INNPoland.pl o firmie, która dostała wyższe rachunki za prąd. Postanowiła pójść do sądu, a ten na czas procesu zamroził ceny na poziomie sprzed podwyżki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.