Morawiecki sobie, koncerny sobie. Innogy rozsyła listy z informacją o podwyżce cen prądu

Innogy wysyła swoim klientom informację o podwyżce cen prądu o 12 proc. Co zrobić z tym fantem?
Innogy wysyła swoim klientom informację o podwyżce cen prądu o 12 proc. Co zrobić z tym fantem? Foto: INNPoland.pl
Rząd obiecał, że podwyżek nie będzie, tymczasem koncerny energetyczne informują, że podnoszą ceny. Zrobiła tak np. operująca w Warszawie firma Innogy – podniosła ceny o niebagatelne 12 proc. i to od 1 stycznia. Jak to możliwe?


Rachunki za prąd w 2019 roku
Wyborcza.pl zapytała o to przedstawicieli koncernu. W biurze prasowym dziennikarze dowiedzieli się, że podwyżka to efekt bardzo dużego wzrostu cen energii elektrycznej na rynku hurtowym.

Pisma zostały rozesłane do odbiorców energii jeszcze przed zmianami w ustawie o złagodzeniu skutków podwyżek cen prądu. Ustawa weszła w życie 1 stycznia – równo z podwyżkami w Innogy.

Firma argumentuje, że wszystko jest w porządku, bo sprzedawcy mają jeszcze czas do 30 stycznia, aby przedstawić Urzędowi Regulacji Energetyki wnioski o zmianę taryfy.

Cytowany przez Wyborczą Paweł Blados z Innogy twierdzi, że w razie obniżek cen firma wyrówna opłaty przy kolejnych rachunkach.

Niedawno pisaliśmy w INNPoland.pl o firmie, która dostała wyższe rachunki za prąd. Postanowiła pójść do sądu, a ten na czas procesu zamroził ceny na poziomie sprzed podwyżki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.