15 godzin pracy na laptopie wysokości 1.5 cm. Lenovo prezentuje nowości na CES

Producent laptopa oferuje nawet 15 godzin pracy na baterii
Producent laptopa oferuje nawet 15 godzin pracy na baterii fot. materiały prasowe
Podczas prezentacji na targach CES w Las Vegas firma Lenovo zaprezentowała ofertę wyjątkowo cienkich laptopów. Pomimo tego mają one mieć możliwość pracy na baterii przez około 15 godzin.


Laptop ten ma oferować klientom biznesowym możliwość długiej pracy przy jednoczesnych niewielkich wymiarach - 14 cali przekątnej ekranu. X1 Carbon 7. generacji, bo to o nim mowa, pokryty jest plecionką z włókna węglowego, co pozwala na obniżenie jego masy.

Szósta generacja zaskakiwała wydajnością oraz czasem pracy na baterii. Nowa wersja ma być jeszcze lepsza pod tym względem.

Ma zaledwie 14,95 mm grubości i waży od 1,08 kg. Podróżujący użytkownicy mogą jednak pracować na nim przez nawet 15 godzin. Oprócz tego urządzenie posiada cztery głośniki - dwa tonów wysokich i dwa basowe.

Laptop ten umożliwia też korzystanie z łączności LTE kategorii 16, która w zależności od miejsca oferuje szybkości nawet gigabitowe.

Jak zabezpieczyć laptopa przed wzrokiem ludzi w pociągu?
Ciekawą funkcją wydaje się być zabezpieczenie ekranu przed wzrokiem osób postronnych. Przy pomocy specjalnej funkcji w oprogramowaniu urządzenie zmniejszy kąt, pod którym obraz na monitorze będzie widoczny. Dzięki temu możliwe będzie zabezpieczenie danych, nad którymi użytkownik pracuje w kawiarni lub w podróży. Ktoś musiałby stać bezpośrednio za nim, by móc go podejrzeć. Podstawowa różnica między rozwiązaniami dostępnymi na rynku jest taka, że do tej pory by osiągnąć podobny efekt, trzeba było na ekranie komputera zamontować specjalne filtry.

Urządzenie odblokowywane ma być także przy pomocy czytnika linii papilarnych, co może zwiększyć bezpieczeństwo przechowywanych na nim danych.

Urządzenie to trafi do sprzedaży w czerwcu tego roku i kosztować będzie nieco ponad 1700 dolarów. Nieznane są jeszcze polskie ceny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.