Bracia Karnowscy mają rywala w walce o Radio ZET. Do akcji wchodzi znany biznesmen

Zbigniew Jakubas, właściciel Grupy Kapitałowej Multico, potwierdził, że złożył ofertę zakupu Grupy Eurozet.
Zbigniew Jakubas, właściciel Grupy Kapitałowej Multico, potwierdził, że złożył ofertę zakupu Grupy Eurozet. Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta
Wczoraj złożyliśmy ofertę. Spodziewamy się rozstrzygnięcia w przyszłym tygodniu – tak Zbigniew Jakubas, biznesmen i inwestor, potwierdził w rozmowie z portalem money.pl swoją ofertę zakupu Radia ZET od Czech Media Invest.


Czesi krótko cieszyli się Grupą Eurozet – w skład której wchodzą, poza Radiem ZET, również Antyradio, Meloradio i Chillizet. Po tym, jak w kwietniu Czech Media Invest kupiło Eurozet od francuskiego koncernu Lagardere, już jesienią Eurozet był ponownie na sprzedaż.

Długa lista chętnych
Już jesienią plotkowano jednak o innych chętnych: o zainteresowaniu Agory, ZPR Media i PMPG Polskie Media. Jedynym niemalże pewnym chętnym była jednak Grupa Fratria – wydająca m.in. tygodnik „wSieci”. Zgodnie z pojawiającymi się od tamtej pory informacjami, Fratria miała się ubiegać o przeszło 50-milionową pożyczkę od Banku Pekao na sfinansowanie transakcji.

Teraz okazuje się, że w grze jest też Zbigniew Jakubas. Biznesmen ten od początku lat 90. jest aktywny na rynku mediów – inwestował m.in. w Życie Warszawy i Radio Plus, a także „Kurier Lubelski” czy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. I choć czasy dla mediów nie są najlepsze, jak widać nie rezygnuje on z zaangażowania na tym rynku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.