Bracia Karnowscy mają rywala w walce o Radio ZET. Do akcji wchodzi znany biznesmen

Zbigniew Jakubas, właściciel Grupy Kapitałowej Multico, potwierdził, że złożył ofertę zakupu Grupy Eurozet.
Zbigniew Jakubas, właściciel Grupy Kapitałowej Multico, potwierdził, że złożył ofertę zakupu Grupy Eurozet. Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta
Wczoraj złożyliśmy ofertę. Spodziewamy się rozstrzygnięcia w przyszłym tygodniu – tak Zbigniew Jakubas, biznesmen i inwestor, potwierdził w rozmowie z portalem money.pl swoją ofertę zakupu Radia ZET od Czech Media Invest.


Czesi krótko cieszyli się Grupą Eurozet – w skład której wchodzą, poza Radiem ZET, również Antyradio, Meloradio i Chillizet. Po tym, jak w kwietniu Czech Media Invest kupiło Eurozet od francuskiego koncernu Lagardere, już jesienią Eurozet był ponownie na sprzedaż.

Długa lista chętnych
Już jesienią plotkowano jednak o innych chętnych: o zainteresowaniu Agory, ZPR Media i PMPG Polskie Media. Jedynym niemalże pewnym chętnym była jednak Grupa Fratria – wydająca m.in. tygodnik „wSieci”. Zgodnie z pojawiającymi się od tamtej pory informacjami, Fratria miała się ubiegać o przeszło 50-milionową pożyczkę od Banku Pekao na sfinansowanie transakcji.

Teraz okazuje się, że w grze jest też Zbigniew Jakubas. Biznesmen ten od początku lat 90. jest aktywny na rynku mediów – inwestował m.in. w Życie Warszawy i Radio Plus, a także „Kurier Lubelski” czy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. I choć czasy dla mediów nie są najlepsze, jak widać nie rezygnuje on z zaangażowania na tym rynku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.