Uber wchodzi do Polski z dużą inwestycją. Zapowiada 200 miejsc pracy

Uber inwestuje w Polsce kolejne miliony i zatrudni 230 nowych osób
Uber inwestuje w Polsce kolejne miliony i zatrudni 230 nowych osób Foto: Facebook.com/Uber
Krakowscy inżynierowie Ubera będą mieli 200 nowych kolegów i koleżanek, a ich zadaniem będzie projektowanie nowych rozwiązań – jak na przykład elektryczne rowery Jump. Uber inwestuje w to miliony.


Co ciekawe, Uber rozwija w Polsce pierwsze poza USA centrum badań i rozwoju dla nowych usług mobilnych. Właśnie w Krakowie powstała większość rozwiązań dla rowerów Jump. Łącznie inwestycja w małopolski oddział sięgnie 26 milionów złotych, z czego 11 mln zostanie wydane jeszcze w tym roku.

Centrum Ubera w Krakowie powstało w 2016 roku. Niedługo wzbogaci się o 200 nowych pracowników. Przedstawiciele Ubera twierdzą, że to jeden z najważniejszych punktów operacyjnych Ubera w regionie obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Pierwotnie Uber zainwestował w Krakowie 40 mln zł.

Z kolei warszawskie biuro firmy stanie się centrum biznesowym dla rozwoju strategicznego platform Uber i UberEats w Europie Środkowo-Wschodniej. Tu Uber chce zatrudnić 30 nowych osób – to oznacza podwojenie załogi.

Rowery Ubera
Rozwiązania z zakresu nowych form mobilności są kluczowe dla nowej strategii biznesowej Ubera na świecie. Firma ma ambicję udostępnienia różnych form przejazdów w jednej aplikacji – za pomocą jednego kliknięcia trasa przejazdu z punktu A do B będzie tworzyć się automatycznie, korzystając z przejazdów samochodem, rowerem elektrycznym, hulajnogą czy transportem publicznym.


Centrum w Krakowie to jedyna placówka inżynieryjna Ubera tego typu działająca poza Stanami Zjednoczonymi. Oprócz Krakowa podobne obiekty funkcjonują jedynie w dwóch miastach w USA: w Nowym Jorku i San Francisco.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.