Uber wchodzi do Polski z dużą inwestycją. Zapowiada 200 miejsc pracy

Uber inwestuje w Polsce kolejne miliony i zatrudni 230 nowych osób
Uber inwestuje w Polsce kolejne miliony i zatrudni 230 nowych osób Foto: Facebook.com/Uber
Krakowscy inżynierowie Ubera będą mieli 200 nowych kolegów i koleżanek, a ich zadaniem będzie projektowanie nowych rozwiązań – jak na przykład elektryczne rowery Jump. Uber inwestuje w to miliony.


Co ciekawe, Uber rozwija w Polsce pierwsze poza USA centrum badań i rozwoju dla nowych usług mobilnych. Właśnie w Krakowie powstała większość rozwiązań dla rowerów Jump. Łącznie inwestycja w małopolski oddział sięgnie 26 milionów złotych, z czego 11 mln zostanie wydane jeszcze w tym roku.

Centrum Ubera w Krakowie powstało w 2016 roku. Niedługo wzbogaci się o 200 nowych pracowników. Przedstawiciele Ubera twierdzą, że to jeden z najważniejszych punktów operacyjnych Ubera w regionie obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Pierwotnie Uber zainwestował w Krakowie 40 mln zł.

Z kolei warszawskie biuro firmy stanie się centrum biznesowym dla rozwoju strategicznego platform Uber i UberEats w Europie Środkowo-Wschodniej. Tu Uber chce zatrudnić 30 nowych osób – to oznacza podwojenie załogi.

Rowery Ubera
Rozwiązania z zakresu nowych form mobilności są kluczowe dla nowej strategii biznesowej Ubera na świecie. Firma ma ambicję udostępnienia różnych form przejazdów w jednej aplikacji – za pomocą jednego kliknięcia trasa przejazdu z punktu A do B będzie tworzyć się automatycznie, korzystając z przejazdów samochodem, rowerem elektrycznym, hulajnogą czy transportem publicznym.


Centrum w Krakowie to jedyna placówka inżynieryjna Ubera tego typu działająca poza Stanami Zjednoczonymi. Oprócz Krakowa podobne obiekty funkcjonują jedynie w dwóch miastach w USA: w Nowym Jorku i San Francisco.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł