Pracownicy uciekają z biur. Połowa znajduje swoje miejsce w... toalecie

Pracownicy biurowi cierpią na wypalenie zawodowe
Pracownicy biurowi cierpią na wypalenie zawodowe Tomasz Wiech / Agencja Gazeta
Europejscy pracownicy cierpią na wypalenie zawodowe. Większość z nich chciałaby zmienić pracę, a 10 proc. myśli o tym bez przerwy. Niecała połowa pracowników biurowych przed pracą ucieka do toalety.

91 proc. pracowników biurowych cierpi na wypalenie zawodowe - donosi firma Staples. Czują potrzebę ucieczki z pracy. Przynajmniej jedna piąta przegląda ogłoszenia o pracy, a 44 proc. wytchnienia szuka w toalecie.

84 proc. pracowników oczekuje od pracy spełnienia, jednak ich środowisko biurowe im tego nie zapewnia. Na poziom zadowolenia z pracy wpływać mają także godziny pracy czy fakt, czy szef nas chwali, czy krytykuje.

Osoby pomiędzy 18 a 48 rokiem życia według badań mają zmienić pracę średnio 12 razy. I zmiana wpływa na wzrost zadowolenia pracy. Często jednak nie trwa to zbyt długo. 34 proc. pracowników czuje wypalenie już po pół roku.

Wygląd biura pozwoli zatrzymać pracowników?
Dość dużą wartość ma zdaniem autorów raportu także design biura, w którym pracujemy. Stworzenie pozytywnego otoczenia pozwoli nie tylko przyciągnąć pracowników, ale także może sprawić, że zostaną oni w firmie dłużej.

Kiedy firma Symphony Solutions wchodziła do Polski, przepytała o priorytety polskich pracowników. Wśród młodych Polaków wyszło dość banalnie – decydujące o wyborze miejsca zatrudnienia okazały się zarobki i pozapłacowe benefity.

Im potencjalny kandydat był starszy tym bardziej wagę zaczęły jednak odgrywać inne elementy. Okazało się, że dla „seniorów” ważniejsze od kilkuset złotych w tę czy w tamtą jest… wygląd miejsca, w którym przyjdzie im pracować.

W kraju, w którym mediana zarobków ledwo przekracza 2,5 tys. zł na rękę, stawianie wymagań dot. wyglądu biura może brzmieć abstrakcyjnie. Fakty jednak są jakie są – z badań zrobionych przez One Poll na zlecenie Mindspace wyszło, że 27 proc. badanych zdążyło się odrzucić ofertę pracy ze względu na to, że nie spodobało im się miejsce pracy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.