Znamy kolejnego chętnego do kupienia radia ZET. Bracia Karnowscy będą wściekli

Bartosz Hojka, prezes Agory.
Bartosz Hojka, prezes Agory. fot. materiały prasowe
Kolejna spółka jest chętna na nabycie spółki Eurozet, do której należy radio ZET. Czeska spółka SFS Ventures negocjuje właśnie nabycie radia do spółki... z Agorą. To może być ogromny problem dla spółki Fratria, która ostrzyła sobie zęby na Eurozet. Jej właściciele są bowiem wydawcami m.in. tygodnika "Sieci". którego dziennikarze regularnie krytykowali dziennikarzy "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę.


Jak podano w komunikacie, Agora ma nabyć 40 proc. udziałów, a SFS Ventures 60 proc. udziałów w spółce Eurozet. Nie wiadomo w tej chwili, na jakim etapie są negocjacje.

"Spółka rozpoczęła negocjacje z SFS Ventures w przedmiocie ustalenia szczegółowych zasad potencjalnej inwestycji w Eurozet przez SFS Ventures jako wspólnika większościowego oraz spółkę jako wspólnika mniejszościowego oraz przyszłej współpracy tych podmiotów jako wspólników Eurozet" - napisano w komunikacie wysłanym do inwestorów.

Aktualnie właścicielem Eurozetu jest czeska spółka Czech Media Invest. Wytrwała ona w grupie Eurozet jedynie pół roku, choć przedstawiciele inwestora weszli do rady nadzorczej firmy.

Bracia Karnowscy chętni na Radio Zet
Kiedy pojawiły się informacje o możliwości kupienia Eurozetu, wirtualnemedia.pl poinformowały, że spółką zainteresowana jest Fratria, wydawca tygodnika "Sieci" oraz właściciel portalu wpolityce.pl. Zgodnie z pojawiającymi się od tamtej pory informacjami, Fratria miała się ubiegać o przeszło 50-milionową pożyczkę od Banku Pekao na sfinansowanie transakcji.

Kilka dni temu pojawiła się także informacja, że Eurozetem zainteresowany jest także biznesmen, Zbigniew Jakubas.. Biznesmen ten od początku lat 90. jest aktywny na rynku mediów – inwestował m.in. w Życie Warszawy i Radio Plus, a także „Kurier Lubelski” czy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. I choć czasy dla mediów nie są najlepsze, jak widać nie rezygnuje on z zaangażowania na tym rynku.


Piąta stacja radiowa w rodzinie Agory?
Agora aktualnie posiada cztery marki radiowe - TOK FM, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda i Rock Radio.

Informacja o zainteresowaniu Agory Eurozetem pojawiła się w piątek późnym popołudniem, więc trudno powiedzieć, w jaki sposób wpłynie ona na kurs akcji spółki. Od początku grudnia akcje spółki potaniały o blisko złotówkę, osiągając cenę 10,,40 zł.

Do grupy Eurozet należą Radio ZET, Antyradio, Meloradio (do września ub.r. działające pod nazwą ZET Gold) i Chillizet oraz serwisy internetowe, a także spółka Studio ZET produkująca reklamy radiowe i telewizyjne oraz agencja eventowa Eurozet Live.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.