Z Ruchu zostanie tylko zielone logo. Resztę mają podzielić między siebie te dwie państwowe firmy

Po firmie Ruch zostanie tylko logo
Po firmie Ruch zostanie tylko logo Foto: Wikimedia
Połowa dla Poczty Polskiej, połowa dla Orlenu – tak ma wyglądać podział Ruchu. Firma znana z dystrybucji prasy i artykułów pierwszej potrzeby tonie w długach, ale jest za duża, by tak po prostu upaść. Po spłaceniu długów zostanie podzielona.

O takim planie pisze Puls Biznesu. Prognoza nie jest łaskawa dla Ruchu, ale po spłacie części długów z Ruchu nie zostanie wiele. W zasadzie tylko marka, którą mogą zaopiekować się Orlen i Poczta Polska. Poczta miałaby zająć się dystrybucją i zaopatrzeniem, zaś Orlen handlem detalicznym. W ten sposób państwowe firmy wzięłyby się za to, w czym się specjalizują.

Ale dlaczego państwowe? Wyjaśnienie tego faktu jest proste – chodzi o to, że zadłużony po uszy Ruch jest obsługiwany przez Alior Bank. I to właśnie on trzyma w garści długi firmy. Alior należy w dużej mierze do Skarbu Państwa, więc naturalne jest, że pomocy poszukał u państwowych partnerów.

Przyszłość Ruchu
Możliwych rozwiązań było oczywiście więcej – o pomoc można by było poprosić również prywatne firmy, choćby wyspecjalizowaną w sprzedaży w niewielkich sklepikach Żabkę. Mimo wszystko przed Ruchem jest jeszcze kilka przeszkód. Po pierwsze – plan nie powiedzie się, jeśli wierzyciele Ruchu (np. wydawnictwa prasowe) nie zgodzą się na umorzenie części długów.


Z kolei Poczta Polska zapowiada, że nie wyda na Ruch ani grosza, a zająć się nim może wtedy, gdy rząd będzie dotował dystrybucję prasy. Nie tylko nie chce więc nic wyłożyć, ale i żąda dopłat.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.