Facebook pochwalił się zarobkami. Wiemy, ile wart jest dla niego jeden Polak

Jesteś dla Facebooka wart 3,5 dolara miesięcznie
Jesteś dla Facebooka wart 3,5 dolara miesięcznie Fot. 123rf.com
Struktura przychodów Facebooka pokazuje, że w Europie jeden użytkownik przynosi serwisowi o wiele mniej pieniędzy, niż w USA. Prawdziwy zgryz to społecznościowe medium ma w Azji, gdzie jednym użytkowniku zarabia jedynie ok. dolara miesięcznie.

Facebook pokazał właśnie dokumenty finansowe za zeszły rok. Okazuje się, że rodzime Stany Zjednoczone oraz Kanada są dla serwisu żyłą złota.

W ostatnim kwartale każdy użytkownik z tych rejonów przyniósł prawie 35 dolarów przychodu, pochodzącego w większości z reklam. To spory wzrost, bo jeszcze kwartał wcześniej ta suma wynosiła niespełna 28 dolarów.

Co ciekawe – wzrost o 7 dolarów odpowiada sumie, jaką przynosi serwisowi przeciętny użytkownik niezależnie od pochodzenia. To światowa średnia.

Reklamy w Europie
Europejczycy są dla Facebooka warci sporo mniej, niż Amerykanie i Kanadyjczycy. Serwis zarobił na każdym z nas niespełna 11 dolarów w ostatnich 3 miesiącach 2018 roku. Ta suma wzrosła o mniej więcej 2 dolary w porównaniu do poprzedniego kwartału.

Najmniej Facebook zarabia w Azji i rejonie Pacyfiku – niespełna 3 dolary kwartalnie, czyli dolara miesięcznie. Reszta świata to zaledwie 2 dolary w 3 miesiące. To wszystko i tak wystarczyło, żeby Facebook osiągnął przyzwoity wzrost przychodów. Pod koniec zeszłego roku miał 7,8 mld dolarów wpływów – wobec niespełna 5,8 mld kwartał wcześniej.

Warto przypomnieć, że serwis wykorzystuje do zarabiania dość kontrowersyjne metody.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.