Facebook pochwalił się zarobkami. Wiemy, ile wart jest dla niego jeden Polak

Jesteś dla Facebooka wart 3,5 dolara miesięcznie
Jesteś dla Facebooka wart 3,5 dolara miesięcznie Fot. 123rf.com
Struktura przychodów Facebooka pokazuje, że w Europie jeden użytkownik przynosi serwisowi o wiele mniej pieniędzy, niż w USA. Prawdziwy zgryz to społecznościowe medium ma w Azji, gdzie jednym użytkowniku zarabia jedynie ok. dolara miesięcznie.


Facebook pokazał właśnie dokumenty finansowe za zeszły rok. Okazuje się, że rodzime Stany Zjednoczone oraz Kanada są dla serwisu żyłą złota.

W ostatnim kwartale każdy użytkownik z tych rejonów przyniósł prawie 35 dolarów przychodu, pochodzącego w większości z reklam. To spory wzrost, bo jeszcze kwartał wcześniej ta suma wynosiła niespełna 28 dolarów.

Co ciekawe – wzrost o 7 dolarów odpowiada sumie, jaką przynosi serwisowi przeciętny użytkownik niezależnie od pochodzenia. To światowa średnia.

Reklamy w Europie
Europejczycy są dla Facebooka warci sporo mniej, niż Amerykanie i Kanadyjczycy. Serwis zarobił na każdym z nas niespełna 11 dolarów w ostatnich 3 miesiącach 2018 roku. Ta suma wzrosła o mniej więcej 2 dolary w porównaniu do poprzedniego kwartału.

Najmniej Facebook zarabia w Azji i rejonie Pacyfiku – niespełna 3 dolary kwartalnie, czyli dolara miesięcznie. Reszta świata to zaledwie 2 dolary w 3 miesiące. To wszystko i tak wystarczyło, żeby Facebook osiągnął przyzwoity wzrost przychodów. Pod koniec zeszłego roku miał 7,8 mld dolarów wpływów – wobec niespełna 5,8 mld kwartał wcześniej.

Warto przypomnieć, że serwis wykorzystuje do zarabiania dość kontrowersyjne metody.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.