Skandaliczne zachowanie szpitali. Wielka Orkiestra chce zwrotu sprzętu

Fundacja WOŚP ma prawo odebrać sprzęt tym szpitalom, które wykorzystują go niezgodnie z regułami
Fundacja WOŚP ma prawo odebrać sprzęt tym szpitalom, które wykorzystują go niezgodnie z regułami Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Fundacja WOŚP opublikowała list, w którym opisuje skandaliczną sytuację w szpitalach. Miały one kazać płacić rodzicom, za możliwość skorzystania z leżanek, zakupionych przez fundację. Inne w ogóle nie umieszczały podarowanego sprzętu w szpitalnych salach. Fundacja będzie odbierać sprzęt szpitalom, które nie wykorzystywały go we właściwy sposób.


Wpis pojawił się na stronie fundacji WOŚP. Fundacja opisuje w niej sposób, w jaki szpitale traktują zakupiony przez nią sprzęt medyczny.

List WOŚP
"Sprawa dotyczy leżanek, których kupiliśmy blisko 5 tysięcy, rozwiązując w ten sposób trwający od lat problem pobytu rodziców na oddziałach szpitalnych i ich minimalnego komfortu przy wparciu w opiece nad chorym dzieckiem" - czytamy w liście podpisanym przez Jerzego Owsiaka i Fundację WOŚP.

Leżanki w niektórych szpitalach miały w ogóle nie trafić na sale albo szpitale miały za korzystanie z nich pobierać opłaty. To niezgodne z umową, jaką szpital podpisał z fundacją. Każdy bowiem sprzęt, kupiony za pieniądze WOŚP, musi być wykorzystywany bezpłatnie.

"Po prostu nie mieści nam się w głowie, że można tak niweczyć wspólny wysiłek, który podejmujemy wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, i takimi złymi czynami okazywać lekceważenie w stosunku do rodziców i pacjentów" - piszą w liście przedstawiciele fundacji.


Fundacja podkreśla, że w takich sytuacjach ma prawo żądać zwrotu sprzętu. Jak na razie tylko dwie placówki będą musiały oddać sprzęt. Odebrane leżanki trafią do innych szpitali, na dokładnie takich samych zasadach.

Podczas tegorocznego finału Orkiestra zebrała ponad 60 mln złotych i osiągnęła nowy rekord wysokości zbiórki. Nie pomogły wezwania do bojkotu kierowane ze strony części polityków i opiniotwórczych dziennikarzy. Od początku działania WOŚP zebrał ponad miliard złotych.

Jak wyliczył magazyn „Press”, WOŚP został uznany za najbardziej wartościową organizację charytatywną w Polsce. Z kolei jej szef, chyba nierozerwalnie związany z marką, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w Polsce. Jak pisał Kamil Rakosza z naTemat.pl, ostatnio Komitet Norweski przyjął nominację Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.