Skandaliczne zachowanie szpitali. Wielka Orkiestra chce zwrotu sprzętu

Fundacja WOŚP ma prawo odebrać sprzęt tym szpitalom, które wykorzystują go niezgodnie z regułami
Fundacja WOŚP ma prawo odebrać sprzęt tym szpitalom, które wykorzystują go niezgodnie z regułami Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Fundacja WOŚP opublikowała list, w którym opisuje skandaliczną sytuację w szpitalach. Miały one kazać płacić rodzicom, za możliwość skorzystania z leżanek, zakupionych przez fundację. Inne w ogóle nie umieszczały podarowanego sprzętu w szpitalnych salach. Fundacja będzie odbierać sprzęt szpitalom, które nie wykorzystywały go we właściwy sposób.


Wpis pojawił się na stronie fundacji WOŚP. Fundacja opisuje w niej sposób, w jaki szpitale traktują zakupiony przez nią sprzęt medyczny.

List WOŚP
"Sprawa dotyczy leżanek, których kupiliśmy blisko 5 tysięcy, rozwiązując w ten sposób trwający od lat problem pobytu rodziców na oddziałach szpitalnych i ich minimalnego komfortu przy wparciu w opiece nad chorym dzieckiem" - czytamy w liście podpisanym przez Jerzego Owsiaka i Fundację WOŚP.

Leżanki w niektórych szpitalach miały w ogóle nie trafić na sale albo szpitale miały za korzystanie z nich pobierać opłaty. To niezgodne z umową, jaką szpital podpisał z fundacją. Każdy bowiem sprzęt, kupiony za pieniądze WOŚP, musi być wykorzystywany bezpłatnie.

"Po prostu nie mieści nam się w głowie, że można tak niweczyć wspólny wysiłek, który podejmujemy wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, i takimi złymi czynami okazywać lekceważenie w stosunku do rodziców i pacjentów" - piszą w liście przedstawiciele fundacji.


Fundacja podkreśla, że w takich sytuacjach ma prawo żądać zwrotu sprzętu. Jak na razie tylko dwie placówki będą musiały oddać sprzęt. Odebrane leżanki trafią do innych szpitali, na dokładnie takich samych zasadach.

Podczas tegorocznego finału Orkiestra zebrała ponad 60 mln złotych i osiągnęła nowy rekord wysokości zbiórki. Nie pomogły wezwania do bojkotu kierowane ze strony części polityków i opiniotwórczych dziennikarzy. Od początku działania WOŚP zebrał ponad miliard złotych.

Jak wyliczył magazyn „Press”, WOŚP został uznany za najbardziej wartościową organizację charytatywną w Polsce. Z kolei jej szef, chyba nierozerwalnie związany z marką, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w Polsce. Jak pisał Kamil Rakosza z naTemat.pl, ostatnio Komitet Norweski przyjął nominację Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Są zarzuty dla zamieszanych w aferę SK Bank Wołomin. Jeden z największych przekrętów ostatnich lat
0 0Tak kantują turystów Holendrzy. Ujawniono skandal na kwiatowym targu
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła