Biedroń zdradził, skąd ma pieniądze. "Ludzie dobrej woli" dają mu tysiące złotych

Robert Biedroń mówi, że praktycznie codziennie otrzymuje indywidualne wpłaty na rzecz swojego ruchu społecznego.
Robert Biedroń mówi, że praktycznie codziennie otrzymuje indywidualne wpłaty na rzecz swojego ruchu społecznego. Fot. Krzysztof Ćwik / AG
W niedzielę 3 lutego na warszawskim Torwarze odbędzie się konwencja ruchu Roberta Biedronia, na której zostanie m.in. zdradzona nazwa jego przyszłej partii. Do udziału w spotkaniu zgłosiło się 10 tys. osób, dla każdej przewidziany jest również catering. Organizacja wydarzenia o tak olbrzymiej skali kosztuje niemałe pieniądze, nasuwa się zatem pytanie, skąd wzięły się na to wszystko pieniądze?


Ludzie dobrej woli
Robert Biedroń wielokrotnie podkreśla, że w tworzeniu swojego nowego ruchu społecznego stawia na transparentność. Z tego powodu nie unika odpowiedzi na żadne pytania, nawet o pieniądze. Zapytany przez dziennikarzy „Faktu” o źródło, z którego sfinansował wielką konwencję na warszawskim Torwarze, wyznał, że większość pieniędzy pochodzi z codziennych darowizn od indywidualnych ludzi.

– Nie mam niestety, albo stety, dostępu do spółek skarbu państwa, nie dostaję dotacji, subwencji. Ludzie dobrej woli wspierają mnie i z tego to jest opłacone. To jest fenomen, że ludzie w Polsce są w stanie przekazywać drobne wpłaty, bo wierzą, że jest w stanie coś się zmienić w polityce – wyjaśnia polityk.

Indywidualne wpłaty rzędu 50 tysięcy
Dodał, że koszty związane z organizacją spotkania na Torwarze i burz mózgów, zdążyły pochłonąć już kilkaset tysięcy złotych. – To jest sporo i tyle uzbieraliśmy dzięki tym wpłatom. Są takie wpłaty, które wynoszą nawet 50 tys. zł, są wpłaty po 5 zł – mówi.


Wspomniał również o otwartym przez siebie internetowym sklepie, w którym sprzedaje koszulki i bluzy. Przyznał, że niektórzy internauci potrafią wydać za jednym zamachem nawet kilka tysięcy złotych.

– Moja fundacja przedstawi oczywiście sprawozdanie z tego, bo jesteśmy transparentni w tym wszystkim, więc zobaczycie państwo szczegółowo, że mnóstwo ludzi angażuje się, żebyśmy zmienili oblicze Polski – podsumowuje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł