NFZ bierze się za diety Polaków. Stworzył stronę internetową z jadłospisami "dla każdego"

NFZ założył stronę internetową, na której proponuje Polakom zbilansowane diety.
NFZ założył stronę internetową, na której proponuje Polakom zbilansowane diety. 123rf.com
Narodowy Fundusz Zdrowia kojarzy się raczej z wysokimi składkami na ubezpieczenie zdrowotne i staniem w olbrzymich kolejkach w publicznych przychodniach niż z rzeczywistym polepszaniem zdrowia Polaków. Tymczasem instytucja właśnie ruszyła ze specjalną stroną internetową, na której można znaleźć zbilansowane diety i jadłospisy "dla każdego".

Strona z dietami
Aby otrzymać dostosowany do indywidualnych potrzeb jadłospis, należy zarejestrować się na stronie diety.nfz.gov.pl. Aby założyć profil na stronie, potrzeba jedynie posiadać adres mailowy i ustalić hasło do konta. Następnie strona wymaga podania danych, takich jak: wiek, waga, płeć, wzrost czy poziom codziennej aktywności fizycznej, dzięki czemu wylicza nasz indywidualny wskaźnik BMI i dobowe zapotrzebowanie energetyczne.

Teraz możemy w pełni korzystać z dobroci profilu. A są to 14-dniowa dieta DASH, opracowana przez amerykańskich naukowców i często polecana przez dietetyków. Dieta dostępna jest w trzech wariantach: 1200, 1500 oraz 1800 kcal i można ją pobrać w formacie pdf.

Dodatkowe bajery

Strona oferuje również zakładkę "lista zakupów", która automatycznie generuje listę składników potrzebnych do przygotowania potraw konkretnego dnia. Na serwisie jest jeszcze jeden "bajer", czyli "porady dnia", np. "Spożycie cukru i słodyczy należy ograniczyć do minimum. Alternatywą dla tradycyjnych słodyczy mogą być sałatki owocowe, puddingi na odtłuszczonym mleku, czy domowe ciastka owsiane".

Istnieje również możliwość pobrania próbnej diety, o wartości energetycznej 1200 kcal - ta wersja nie wymaga logowania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.