NFZ bierze się za diety Polaków. Stworzył stronę internetową z jadłospisami "dla każdego"

NFZ założył stronę internetową, na której proponuje Polakom zbilansowane diety.
NFZ założył stronę internetową, na której proponuje Polakom zbilansowane diety. 123rf.com
Narodowy Fundusz Zdrowia kojarzy się raczej z wysokimi składkami na ubezpieczenie zdrowotne i staniem w olbrzymich kolejkach w publicznych przychodniach niż z rzeczywistym polepszaniem zdrowia Polaków. Tymczasem instytucja właśnie ruszyła ze specjalną stroną internetową, na której można znaleźć zbilansowane diety i jadłospisy "dla każdego".


Strona z dietami
Aby otrzymać dostosowany do indywidualnych potrzeb jadłospis, należy zarejestrować się na stronie diety.nfz.gov.pl. Aby założyć profil na stronie, potrzeba jedynie posiadać adres mailowy i ustalić hasło do konta. Następnie strona wymaga podania danych, takich jak: wiek, waga, płeć, wzrost czy poziom codziennej aktywności fizycznej, dzięki czemu wylicza nasz indywidualny wskaźnik BMI i dobowe zapotrzebowanie energetyczne.

Teraz możemy w pełni korzystać z dobroci profilu. A są to 14-dniowa dieta DASH, opracowana przez amerykańskich naukowców i często polecana przez dietetyków. Dieta dostępna jest w trzech wariantach: 1200, 1500 oraz 1800 kcal i można ją pobrać w formacie pdf.

Dodatkowe bajery

Strona oferuje również zakładkę "lista zakupów", która automatycznie generuje listę składników potrzebnych do przygotowania potraw konkretnego dnia. Na serwisie jest jeszcze jeden "bajer", czyli "porady dnia", np. "Spożycie cukru i słodyczy należy ograniczyć do minimum. Alternatywą dla tradycyjnych słodyczy mogą być sałatki owocowe, puddingi na odtłuszczonym mleku, czy domowe ciastka owsiane".

Istnieje również możliwość pobrania próbnej diety, o wartości energetycznej 1200 kcal - ta wersja nie wymaga logowania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.